Главная » Готовые студенческие работы  » Задачи

Готовые задачи - студенческие работы по праву.


Сортировать по:
наименованию (возр | убыв), цене (возр | убыв), рейтингу (возр | убыв)


<< пред   1   ...  5   6   7   8   9   10   11   12   след >>




Тема: Трудове право
Код работы: 210-10010
Описание: Зміст
Задача 1 3
При прийнятті на роботу завідуючим складом Петренка директор запропонував принести йому паспорт, трудову книжку, диплом про закінчення вузу, характеристику з останнього місця роботи, довідку про забезпечення Петренка і його сім'ї житловою площею і довідку про стен здоров'я. Коли він приніс потрібні документи, то директор відмовив йому в прийнятті на роботу в’язку в тим, що в нього є тільки диплом про закінчення технікуму, він мешкає і прописаний в передмісті і потребує поліпшення житлових умов.
Чи обгрунтована відмова Петренку в прийнятті на роботу?
Який загальний порядок прийняття на роботу?
Задача2 6
Левченко працювала експедитором по перевезенню вантажу на заводі металовиробів. Вона часто хворіла і ЛКК дала висновок, що ця робота протипоказана їй за станом здоров'я. Перейти на. іншу роботу вона відмовилась і за згодою профспілкового органу була звільнена за п.2 ст.40 КЗпП України.
Левченко звернулася до суду і позовом про поновлення на роботі, мотивуючи свою вимогу тим, що доручену роботу вона виконувала, ніяких зауважень по роботі не мала, а на іншу роботу переходити не бажає тому, що там менша заробітна плата, а на її утриманні двоє дітей, котрим один і чотири роки.
Чи обов'язковий висновок ЛКК для власника? Чи правомірна відмова Левченко від переведення на іншу роботу? Як повинен вирішити справу суд?
Задача 3 11
Комірниця Морозова звернулася до директора заводу з заявою про встановлення їй неповного робочого часу у зв'язку з тим, що у неї хвора мати і за нею, відповідно до медичного висновку, потрібен догляд. Вона хотіла приходити на роботу пізніше на три години, а п'ятниця щоб була вільним від роботи днем.
Директор відмовився її встановити вільний від роботи день, не заперечував проти скорочення робочого часу на три години, але не в першій половині робочого дня, а в другій, мотивуючи це тим, що зранку повинна видати працівникам необхідний інструмент.
Морозова а цим не погодилася і звернулася до юрисконсульту заводу.
1. Що таке неповний робочий час?
2. Порядок встановлення неповного робочого часу?
3. Що таке скорочений робочий час?
4. Чи вірно поступив директор?
Яку відповідь повинен дати юрисконсульт?
Список використаної літератури: 15
Стоимость: 108.00 грн.


Тема: Трудове право
Код работы: 210-10011
Описание: Зміст
Задача 1 3
При укладенні трудового договору з водієм автобусу Каперсовим директор автотранспортного підприємства запропонував включити умову про випробування на протязі одного місяця. Каперсов заперечував проти випробування на тій підставі, що в його трудовій книжці є відомості про його кваліфікацію і що він працює водієм вже 15 років. Він може погодитися на випробування на протязі одного тижня.
Директор відмовив йому в прийнятті на роботу і Каперсов звернувся зі скаргою до прокурора.
Дайте відповідь Каперсову. Який порядок встановлений випробування при прийнятті на роботу? Його наслідки?
Задача 2 5
Хоменко з'явився на роботу в нетверезому стані, за що йому перенесли щорічну відпустку на зимовий період і позбавили премії за місяць. Через два тижні він знову з'явився на роботі в нетверезому стані і за згодою профспілки був звільнений за систематичне порушення трудової дисципліни за п.З ст.40 КЗпП України.
Хоменко звернувся з позовом до суду про поновлення його на роботі.
1. Чи є підстави для звільнення Хоменко за п. 3 ст.40 КЗпП України?
Яке рішення повинен винести суд?
Задача 3 7
Після закінчення робочого дня, директор цукрового заводу запропонував працівникам бухгалтерії томогти розвантажити машину з цукром тому, що наближалася гроза. Оплатити таку роботу як надурочну директор відмовився мотивуючи це тим, що у працівників бухгалтерії ненормований робочий день і за це їм встановлена додаткова відпустка.
Працівники звернулися за роз'ясненням до юриста.
1. Що таке понадурочна робота?
2. Що таке ненормований робочий день?
3. Порядок залучення до надурочних робіт?
Чи підлягають вимоги працівників задоволенню?
Список використаної літератури: 10
Стоимость: 108.00 грн.


Тема: Трудове право
Код работы: 207-14079
Описание: ЗМІСТ
Задача 1 3
У зв’язку з впровадженням нових методів роботи і проведенням раціоналізації робочих місць на підприємстві інженера Маслюка 18 березня було офіційно повідомлено про необхідність, починаючи з 1 червня, працювати у зміненому режимі. При цьому зарплата його зростала на 20% і надавалася додаткова відпустка тривалістю 3 дні.
Не погодившись з такими пропозиціями, Маслюк 23 березня подав заяву про звільнення за власним бажанням, і вже з 24 березня не виходив на роботу. 5 квітня він отримав повідомлення, що наказом директора від 3 квітня його звільнено за прогул від 24 березня.
Суд, розглядаючи 26 травня справу за позовом Маслюка про зміну формулювання причини звільнення, ухвалив рішення змінити формулювання причини звільнення з п.4 ст. 40 не на ст. 38 як просив позивач, а на п.6 ст. 36 КЗпП України.
Чи правильно поступив суд? Спробуйте вказати як правильно має бути вписано дату звільнення у трудовій книжці Маслюка.
Задача 2 5
Бранюк домовилась з начальником відділу хлібокомбінату про зарахування її на посаду секретаря-машиністки. Пропрацювавши три дні, вона довідалась, що їй відмовили в прийомі з мотивів несприятливих формулювань звільнення з попередньої роботи, записаних у трудовій книжці. (В трудовій книжці записані неодноразові звільнення за ст.38 КЗпП України).
Вважаючи таку відмову незаконною, Бранюк звернулась із заявою у комітет профспілки, в якій вказала на те, що у зв’язку з укладенням договору про роботу на хлібокомбінаті вона втратила можливість влаштуватись на іншу роботу. Крім того, звільнення з попередніх місць праці були з поважних причин.
Як повинен бути вирішений цей спір? Чи може комітет профспілки зобов’язати адміністрацію комбінату прийняти на роботу Бранюк?
Задача 3 7
Юрисконсульт комбікормового заводу Винокур був звільнений з роботи по п.2 ст. 40 КЗпП України в зв'язку з відсутністю у нього спеціальної освіти.
Винокур оскаржив дії адміністрації до районного суду.
Як слід вирішити справу. Складіть проект заяви Винокура до суду.
Список використаної літератури: 10
Стоимость: 90.00 грн.


Тема: Трудове право
Код работы: 201-15102
Описание: План
Задача 1
У районному центрі зайнятості звільненому за невідповідністю посаді за станом здоров'я (п. 2 ст. 40 КЗпП України) хірургу Матвієнко (вік 58 років і 6 місяців) запропонували достроково перейти на пенсію за віком, оскільки у нього 35 років загального трудового стажу. Матвієнко від цієї пропозиції відмовився і просив зареєструвати його як безробітного і виплачувати йому допомогу по безробіттю.
Чи правомірна пропозиція центра зайнятості і відмова від неї Матвієнко?
Протягом якого строку він може отримувати допомогу по безробіттю і в якому розмірі?
Чи може він, отримуючи допомогу, працювати на громадських роботах?
Задача 2
Волошин працював у автобусному парку шофером-кондуктором автобусу в автоколоні № 3, яка обслуговувала міжміські перевезення. За отримання грошей з двох пасажирів і невидачу їм квитків наказом директора автобусного парку йому було винесено догану. Одночасно Волошин був переміщений в автоколону № 1, яка обслуговує внутрішньоміські перевезення. КТС, куди звернувся Волошин з вимогою про відміну наказу, відмовила в задоволенні його вимог. Місцевий суд позов задовольнив частково: накладене дисциплінарне стягнення визнав необґрунтованим, оскільки з'ясувалося, що гроші з пасажирів брав не Волошин, а його напарник, але переміщення в автоколону № І визнав обґрунтованим. Волошин оскаржив рішення в апеляційний суд. У апеляції він послався на те, що в даному випадку було не переміщення, а переведення на іншу роботу, яке не могло бути здійснено без його згоди, бо змінилися умови, режим роботи, зменшився розмір премії.
Що мало місце в даному випадку: переведення чи переміщення? Що є підставою для переведення, переміщення і зміни істотних умов праці?
Як повинен вирішити справу апеляційний суд?
Задача 3
Тіщенко 2 вересня подала заяву про звільнення з роботи за власним бажанням. Наступного дня на роботу вона не вийшла. 12 жовтня вона прийшла за трудовою книжкою і від неї зажадали пояснення про відсутність на роботі, дати яке вона відмовилась. 13 жовтня за згодою профкому її звільнили за прогули з 3 вересня.
Тіщенко звернулася до суду з вимогою про зміну формулювання причин звільнення.
Який порядок звільнення за власним бажанням?
Що таке прогул?
Яке рішення повинен винести суд?
Задача 4
Після закінчення робочого дня, директор цукрового заводу запропонував працівникам бухгалтерії допомогти розвантажити машину з цукром тому, що наближалась гроза. Оплатити таку роботу як надурочну директор відмовився, мотивуючи це тим, що у працівників бухгалтерії ненормований робочий день і за це їм встановлена додаткова відпустка. Працівниці звернулися з заявою до КТС про стягнення оплати праці в надурочний час.
Що таке надурочні роботи?
Що собою уявляє ненормований робочий день?
Яким повинно бути рішення КТС?
Список використаної літератури
Стоимость: 180.00 грн.


Тема: Трудовое право
Код работы: 201-07005
Описание: Задача про звільнення громадянки
Стоимость: 30.00 грн.


Тема: Трудовое право
Код работы: 210-11013
Описание: Зміст
Задача 1 3
Лаборант Пархоменко була прийнята на роботу в науково-дослідний інститут з строком випробування три місяці.
У зв'язку з тим, що вона систематично запізнювалась на роботу на 20 -30 хвилин, через три тижні вона була звільнена з роботи як така, що не витримала випробування.
Пархоменко не погодилася з цим і звернулася до суду з позовом про поновлення на роботі, вказавши в ньому, що на роботі ніяких зауважень не мала, дисциплінарне стягнення на неї ні хто не накладав, згоди на її звільнення профспілковий комітет не давав.
Крім того на момент розгляду справи в суді вона стала вагітною.
Як повинен вирішити справу суд?
Задача 2 5
Методист автошляхового технікуму Гавриков, перебуваючи в туристичній подорожі у Польщі, знаходячись в нетверезому стані вчинив бійку, за що був притягнути до відповідальності. Про цей випадок стало відомо адміністрації технікуму. На засіданні профспілкового комітету, де розглядалося питання про дачу згоди на його звільнення за п. З ст.41 КЗпП України, Гавриков пояснив, що це трапилося під час відпустки, він був навіть за межами України і на нього не поширюється дія п. З ст.41 КЗпП. Не зважаючи на це, профспілковий .комітет дав згоду на звільнення Гаврикова за п. З ст.41 КЗпП України.
Гавриков звернувся з позовом до суду про поновлення на роботі.
Як повинен вирішити справу суд?
Задача 3 7
Умовами трудового договору, укладеного між Жалінським і заводом «Система» було передбачено, що він приймається на посаду економіста відділу збуту. Поряд в іншими умовами встановлювалось, що оплата його праці буде здійснюватись щомісячно в розмірі трьох відсотків від реалізованої ним продукції. Після закінчення місяця головний бухгалтер відмовився підписати документ про оплату праці в такому розмірі, мотивуючи це тим, що тарифною угодою, що діє на заводі, передбачена почасова оплата праці службовців за місячними окладами у відповідних розмірах. Оплата праці економісту відділу збуту встановлена у розмірі 400 тис. - 480 тис. карб. Нарахована Жалінському сума 2 500 000 карб. значно перевищує цей розмір. Жалінский звернувся до КТС з заявою про стягнення обумовленої договором суми.
1 Які форми і системи праці передбачені законодавством?
2. Як встановлюється розмір оплати праці конкретному працівнику?
3. Яке рішення повинна винести КТС?
Список використаної літератури: 12
Стоимость: 72.00 грн.


Тема: Уголовное право
Код работы: 210-11014
Описание: Зміст
Задача 1 3
Шмаров та Горшков засуджені за бандитизм, пізно ввечері сіли в таксі водія Дорохова з метою заволодіти його виручкою. Шмаров мав при собі пістолет. Дорогою вони попросили Дорохова зупинитися. Шмаров, який розташувався на задньому сидінні, після зупинки раптово вдарив Дорохова рукояткою пістолета по голові, спричинивши йому тяжке тілесне ушкодження. Горшков почав шукати гроші, однак виручкою їм заволодіти не вдалося,оскільки їх було затримано працівниками міліції. Проти Шмарова й Горшкова було порушено кримінальну справу за ст.15, ч.2 ст.187 КК України – за замах на розбій, вчинений групою осіб.
Чи правильне рішення слідчого?
Задача 2 5
26-річна Трушкіна вийшла заміж за 65-річного підприємця Жордана, який мав великий будинок , дачу і заощадження в банку. Через деякий час вона вирішила позбутися чоловіка, щоб заволодіти його статком. Для реалізації свого злочинного наміру вона умовила чоловіка поїхати на дачу і обманним шляхом замкнула його у підвалі, а дачу підпалила. Жордан від отриманих опіків помер. Як з’ясувалося, Жордан все своє майно залишив за заповітом своєму сину від першого шлюбу.
Вирішить питання про відповідальність Трушкіної.
Задача 3 7
Романов та Литовченко зустріли на вулиці неповнолітню Волошину. Романов схопив її та затягнув у безлюдне місце. Волошина чинила опір, просила відпустити, однак Романов почав бити її. Литовченко, щоб допомогти приятелю, тримав потерпілу за руки, а Романов намагався вчинити з нею статевий акт неприродним способом, однак через активний опір Волошиної зробити цього не зміг. Після цього з потерпілою неприродним способом вчинив статевий акт Литовченко, а Романов тримав її.
Кваліфікуйте дії Романова та Литовченко.
Список використаної літератури: 10
Стоимость: 72.00 грн.


Тема: Уголовное право
Код работы: 207-13052
Описание: Зміст
Ситуація 1 3
Увечері до Леоненка, що сидів поблизу свого будинку, підійшов неодноразово судимий Пугач у нетверезому стані і почав вимагати гроші, які Леоненко нібито йому заборгував. Коли Леоненко заявив, що ніякого боргу за ним немає, Пугач схопив його за комірець сорочки, з погрозами вбити повалив на землю й сам упав поруч з ним. Підвівшись, Пугач вихопив з кишені фінський ніж і з криком “Заріжу!” накинувся на Леоненка. Той вихопив ніж із рук Пугача і, захищаючись (Пугач намагався задушити Леоненка руками), наніс йому поранення ножем і відбіг убік. Пугач несподівано підвівся та, схопивши цеглину, замахнувся на Леоненка. Тоді той ударив його ногою. Удар призвів до смерті Пугача.
Ситуація 2 9
Якимчук, Лупало та Сажнев вирішили обікрасти квартиру Ячменевої. Пізно вночі, коли (за їхніми відомостями) Ячменева мала бути на чергуванні, вони втрьох підійшли до її дому.
Сажнев залишився на вулиці для спостереження, а Якимчук і Лупало через вікно проникли у будинок. Проте Ячменева через хворобу була вдома. Побачивши злодіїв, вона почала кликати на допомогу.
Тоді Якимчук ударив її ножем, через що вона померла. Схопивши найцінніші речі, Якимчук і Лупало вибігли на вулицю, де були затримані міліцейським патрулем. Сажнева поблизу будинку вже не було, бо він утік, коли почув зойки потерпілої.
1. Вирішіть питання про відповідальність Якимчука, Лупала й Сажнева.
2. Назвіть форми співучасті та види співучасників, спираючись на положення ст. 26–31 КК України та поняття про співучасть, а також постанову Пленуму Верховного Суду України “Про судову практику у справах про корисливі злочини проти приватної власності” від 25 грудня 1992 р. № 12.
Ситуація 3 12
Чирва був засуджений за крадіжку з проникненням у житло (ч. 3 ст. 185 КК України) до п’яти років позбавлення волі. Через чотири роки він був звільнений умовно-достроково. Уже через місяць після звільнення Чирва вчинив кваліфіковане хуліганство (ч. 4 ст. 296 КК України), а ще через місяць заподіяв своїй знайомій Покотило умисне тілесне ушкодження середньої тяжкості (ст. 122 КК України), після чого був затриманий.
1. Визначте послідовність, порядок призначення та межі покарання Чирви.
2. У чому полягають загальні засади призначення покарання?
3. Чи має значення для визначення судом остаточної міри покарання той факт, що хуліганство й нанесення умисного тілесного ушкодження середньої тяжкості Чирва вчинив у стані алкогольного сп’яніння?
Відповідаючи на запитання, спирайтеся на положення ст. 65–73 КК України і постанову Пленуму Верховного Суду України “Про практику призначення судами кримінального покарання” від 24 жовтня 2003 р. № 7.
Ситуація 4 15
Пузач систематично пиячив, бив свою дружину Пузач Марію, ображав сусідок по квартирі Покотило і Мерзотенко, погрожував убивством.
Сусідки звернулися до міліції із заявою, і проти Пузача було порушено кримінальну справу за ст. 129 та ч. 1 ст. 296 КК України.
Через день після цього Пузач знову напився і побив свою дружину. Потім він постукав до кімнати Покотило і, коли та відчинила двері, ударив її ножем. На крики про допомогу прибігла Мерзотенко.
Пузач також ударив її ножем близько серця. Від отриманої травми Покотило померла, а Мерзотенко вижила.
1. Кваліфікуйте дії Пузача.
2. Що є підставою кримінальної відповідальності? Назвіть сторони й ознаки складу злочину.
Відповідаючи на запитання, спирайтеся на ст. 115, 129, 296 КК України та постанови Пленуму Верховного Суду України “Про судову практику у справах про злочини проти життя та здоров’я людини” від 7 лютого 2003 р. № 2 та “Про судову практику у справах про хуліганство” від 22 грудня 2006 року № 10.
Ситуація 5 17
Подружжя Погребняків, збираючись на дачу, попросило сусідку Ненажеру на час їхньої відсутності перебувати у квартирі.
З метою вчинення крадіжки увечері Іванченко та Загаров стали вибивати двері у квартирі Погребняків. Почувши це, Ненажера сховалася в туалеті й зачинила за собою двері на засувку. Вважаючи, що у квартирі нікого немає, злочинці забрали цінні речі й пішли. Тільки після цього Ненажера подзвонила у міліцію.
1. Кваліфікуйте дії Іванченка та Загарова, враховуючи, що у ході попереднього слідства Загарова було визнано неосудним, і до нього суд застосував примусові заходи медичного характеру. Дайте поняття неосудності й охарактеризуйте її медичний і юридичний критерії.
2. Чи є підстави для притягнення Ненажери до кримінальної відповідальності?
Відповідаючи на запитання, спирайтеся на ст. 19, 26, 185 КК України та постанови (Пленуму Верховного Суду України “Про судову практику у справах про корисливі злочини проти приватної власності” від 25 грудня 1992 р. № 12 та “Про практику застосування примусових заходів медичного характеру та примусового лікування” від 3 червня 2005 р. № 7.
Список використаної літератури: 20
Стоимость: 150.00 грн.


Тема: Фінансове право
Код работы: 201-08110
Описание: Практичне завдання:
Під час перевірки підприємства за 2000 р., яку проводили робітники Пенсійного фонду було виявлено слідуюче:
1. На підприємстві працюють інваліди. Їх склад складає 5 % від загальної чисельності.
2. Відрахування в пенсійний фонд проводиться в розмірі 1 % від заробітної плати незалежно від їх розміру.
3. 25 числа місяця, слідуючого за останнім місяцем кварталу проводиться відрахування в розмірі 32 % від фонду оплати праці.
Дайте характеристику вищевказаним ситуаціям, опишіть правові наслідки.
Стоимость: 27.00 грн.


Тема: Финансовое право
Код работы: 201-08099
Описание: Финансовое право
Під час отримання готівки в банківській установі для виплати заробітної плати за першу половину місяця підприємство на вимогу банку повинно надати доручення по перерахуванню суми обов’язкових платежів до Пенсійного фонду України.
Чи правомірні вимоги банку?
Стоимость: 27.00 грн.

<< пред   1   ...  5   6   7   8   9   10   11   12   след >>