План:
Завдання 2 2
Слідчий, у провадженні якого знаходилась кримінальна справа про крадіжку, яку вчинили Білобородько та Грищенко, дав доручення дільничному інспектору встановити місцезнаходження Гриценко, який на виклики слідчого не з’являється і за вказаною домашньою адресою не проживає.
Знаючи, що Грищенко може підтримувати зв’язок зі своєю дружиною і Білобородько за допомогою листування, дільничний інспектор запропонував листоноші всю кореспонденцію, яка надходить на ім’я названих осіб, доставляти спочатку йому для перевірки, а потім адресатам.
Дайте оцінку діям інспектора. Чи відповідає вона принципам кримінального процесу?
Завдання 3 5
До чергової частини органу внутрішніх справ звернувся Сомов із заявою про вчинений відносно нього злочин. Прийнявши заяву, черговий ОВС пояснив Сомову, що дії щодо перевірки та вирішення його заяви будуть виконуватися лише після порушення кримінальної справи, оскільки саме тоді виникають кримінально-процесуальні правовідносини, що надають співробітникам міліції відповідні повноваження.
Чи є правильним пояснення чергового ОВС?
Коли виникають і припиняються кримінально–процесуальні правовідносини?
Завдання 4 7
За заявою Самсонова про крадіжку його майна з квартири слідчим була порушена кримінальна справа. Під час провадження досудового слідства слідчий провів огляд місця події, визнав Самсонова потерпілим і допитав його, також були допитані як свідки сусіди потерпілого Василюк і Жданов, призначена дактилоскопічна експертиза. За підозрою у вчиненні крадіжки майна Самсонова був затриманий і допитаний Лавров. Зібравши досить доказів, слідчий прийняв рішення про притягнення Лаврова як обвинуваченого, пред’явив йому обвинувачення у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України (крадіжка, поєднана з проникненням у житло) і допитав його як обвинуваченого. Вважаючи, що відносно обвинуваченого Лаврова слід обрати запобіжний захід у вигляді взяття під варту, слідчий за згодою прокурора звернувся до суду, И суддя у свою чергу, не вбачаючи наявності підстав для взяття Лаврова під варту, обрав відносно нього запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд.
Закінчивши провадження досудового слідства, слідчий оголосив про це потерпілому Самсонову й роз’яснив йому право на ознайомлення з матеріалами кримінальної справи. Потерпілий Самсонов знайомитися з матеріалами кримінальної справи відмовився. Слідчий оголосив обвинуваченому Лаврову про закінчення досудового слідства і на його усну вимогу надав йому для ознайомлення матеріали кримінальної справи. Після цього слідчий, вважаючи зібрані докази достатніми для розгляду справи по суті, направив її прокуророві.
Кримінальна справа щодо обвинувачення Лаврова у вчиненні злочину, передбаченого ч. З ст. 185 КК України, була призначена до судового розгляду, надалі розглянута в судовому засіданні, суд визнав Лаврова винним і призначив йому покарання у виді позбавлення волі строком на 3 роки. Крім того, суддя довів до відома відповідних державних органів про необхідність встановлення опіки над неповнолітнім сином засудженого.
Проаналізуйте ситуацію, виділіть в ній процесуальні акти.
Якими процесуальними документами вони повинні бути оформлені?
Список використаної літератури: 11
Отзывы
Для того чтобы оставлять отзывы, необходимо авторизоваться.