План
1. Поняття та види процесуальних строків у кримінальному судочинстві, Порядок їх обчислення 3
Задача 1 5
Інспектор дорожньої міліції Єщук, перебуваючи біля зупинки громадського транспорту, побачив чоловіка з жіночою сумкою в руках, який тікав, і почув крики жінки про допомогу. Міліціонер затримав чоловіка, якого разом з жінкою, в якої була викрадена сумка, а також двома громадянами, що були очевидцями події, доставив до органу внутрішніх справ. Написавши рапорт про затримання Харитонова, Єщук передав його черговому по ОВС. Начальник ОВС порушив кримінальну справу, склав протокол про затримання Харитонова, після чого останній був поміщений в ізолятор тимчасового тримання, доручив оперуповноваженому карного розшуку прийняти її до свого провадження і здійснити невідкладні слідчі дії: 1) допитати усіх доставлених осіб; 2) оглянути місце події та вилучену в Харитонова сумку.
Виконавши вказівки начальника ОВС, оперуповноважений карного розшуку наступного дня передав кримінальну справу слідчому. Слідчий прийняв справу до свого провадження, вніс за згодою прокурора подання до суду про обрання Харитонову запобіжного заходу у вигляді взяття під варту.
Визначте процесуальний статус усіх вказаних в умовах завдання осіб.
Задача 2 7
7 квітня 2006 троку Раков був затриманий за підозрою у вчиненні розбою. Потерпілий під час допиту повідомив, що Раков погрожував йому ножем і тому заволодів гаманцем із грошима в сумі 2300 гривень і золотою обручкою. На квартирі Ракова було проведено обшук в результаті якого виявлено саморобний ніж, а також квитанція про здачу до ломбарду золотої обручки від 9 квітня 2006 року. Сам Раков під час допиту визнав факт заволодіння обручкою, проте заперечував щодо використання ножа під час нападу й заволодіння гаманцем з грошима.
Оцініть та класифікуйте зібрані докази та їх джерела.
Задача 3 9
Пізно ввечері двоє невідомих на вулиці, погрожуючи ножем, намагалися забрати сумку в Сотникової. Вона почала кричати та кликати на допомогу. Одного з невідомих затримав Якимчук, який почув крики Сотникової. Ним виявився неповнолітній Кідін. Після порушення кримінальної справи були допитані Якимчук, а згодом і Кідін, який заперечував свою причетність до вчинення злочину і заявив, що не знає, чому його схопили на вулиці. Кідіна серед інших осіб пред’явили для впізнання потерпілій Сотниковій, яка впізнала його як особу, що намагалася забрати в неї сумку. На наступному допиті Кідін визнав себе винним і повідомив, що грабіж організував його сусід Громов. Кідіну було пред’явлено обвинувачення за ч. 2 ст. 186 КК України (грабіж, вчинений за попередньою змовою групою осіб). Викликаний на допит Громов заперечував свою участь у вчиненні грабежу. При пред’явленні для впізнання Громова потерпіла не впізнала нікого. Слідчий провів очну ставку між Кідіним і Громовим, під час якої Громов заперечував свою участь у вчиненні злочину, а Кідін дав невизначені показання: спочатку заявив, що Громов умовив його кого-небудь пограбувати, а потім став стверджувати, що це був не Громов, але він боїться назвати дійсного злочинця.
Назвіть слідчі дії, що були проведені в описаній ситуації.
Перерахуйте докази, зібрані в цій справі. Класифікуйте їх.
Оцініть зібрані докази і вирішіть питання про їх достатність для притягнення Громова як обвинуваченого.
Список використаної літератури: 11
Отзывы
Для того чтобы оставлять отзывы, необходимо авторизоваться.