Зміст
1. Охарактеризуйте статус державних і комунальних сільськогосподарських підприємств. З’ясуйте правовий режим їх майна та виявіть спільні і відмінні риси у правовому режимі права оперативного управління і господарського відання. 3
2. Покажіть співвідношення податкового і аграрного права. В яких випадках податкове законодавство України виступає джерелом аграрного права? 5
3. Які заходи вживає держава для стимулювання кредитування сільськогосподарських товаровиробників? Які зміни відбулися в цій сфері в зв’язку з фінансовою та економічною кризою? 7
Задача 1 12
Гр. Коломойцев В., мешканець с. Низи Сумського району, утримував у своєму господарстві для потреб сім’ї свійських сільськогосподарських тварин. У зв’язку з потребою родини в грошах, він вирішив отримати необхідну грошову суму за рахунок продажу м’ясопродуктів від забою частини худоби. Забій Коломойцев В. здійснив на території господарства у тваринницькому приміщенні, де знаходилася худоба.
Ліцензований лікар ветеринарної медицини Редька О., переконавшись у безпечності м’ясних продуктів, видав Коломойцеву В. ветеринарне свідоцтво із зазначенням у ньому можливості перевезення, реалізації продуктів забою (м’яса телятини та баранини) на ринках м. Суми. У свою чергу підприємець Онацький М. здійснив продаж цих м’ясних продуктів на центральному ринку м. Суми.
Прокурором Сумського району при проведенні перевірки було встановлено, що ветеринарне свідоцтво було видано за відсутності паспорту на велику рогату худобу та ветеринарної картки до паспортів, реєстраційного свідоцтва на вівцю, а також той факт, що тварини не були належним чином ідентифіковані. Крім того, були відсутні відомості про перезабійний ветеринарний огляд тварин та про ведення ветеринарно-санітарної експертизи м’ясних продуктів. Як наслідок, це дало можливість реалізувати продукти забою на ринку міста загальною масою 370 кг.
Яких аграрних правовідносин стосується задача? Вимоги яких нормативно-правових актів були порушені за її умовами? Кого, за які діяння і до якої відповідальності необхідно притягнути?
Задача 2 18
Директор ТОВ “Надія” видав наказ, яким встановив систему штрафів, які мають застосовуватися до працівників за вчинення дисциплінарних правопорушень. Так, за розкрадання товарно-матеріальних цінностей передбачалося стягнення у 10-тикратному розмірі від вартості викраденого, за появу на робочому місці в нетверезому стані – у розмірі 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на місяць тощо. Стягнення зверталися на суму заборгованості по заробітній платі, а також, оскільки більшість працівників ТОВ – це орендодавці майнових і земельних паїв – то і на їх майно, передане ТОВ в оренду. Так, забивалася належна працівникам і здана в оренду велика рогата худоба, її м`ясо реалізовувалося, і за рахунок отриманих коштів погашалися суми покладених штрафів.
Які порушення допущені в діяльності ТОВ? Складіть проект акту прокурорського реагування на описані правопорушення.
Список використаної літератури 21
Отзывы
Для того чтобы оставлять отзывы, необходимо авторизоваться.