ЗМІСТ
Вступ 3
1. Способи залучення адвоката як захисника до участі у справі. 4
2. Порядок призначення захисника. Випадки обов’язкового призначення захисника. 9
3. В яких випадках відмова від захисника не може бути прийнята особою, яка проводить дізнання, слідчим, суддею чи судом. 11
4. Випадки коли захисник може відмовитися від участі у справі. Права та обов’язки захисника з моменту допуску до участі у справі. 12
5. Як має діяти захисник при наявності колізії у питанні про винність чи невинність підзахисного. 15
6. Можливості адвоката по збиранню, дослідженню та оцінці доказів. 17
7. Клопотання адвоката та порядок його заявлення. 18
8. Захисна промова та її значення 19
9. Участь адвоката при розгляді справи в апеляційній та касаційній інстанції 21
Завдання №1 22
Щодо бізнесмена Іванова А.А. було порушено кримінальну справу за статтею, яка передбачала санкцію позбавлення волі довічно. Після винесення постанови про притягнення до участі Іванова А.А. у справі як обвинуваченого, слідчий оголосив йому права та обов’язки.
Іванов А.А. почав вимагати призначення йому захисника за рахунок держави. Слідчий відмовив йому на тій підставі, що довідка про отримані доходи за останній рік свідчить про те, що Іванов А.А. - мільйонер, тому захисника повинен запросити і оплатити самостійно.
Через два дні слідчому було подано клопотання про допуск у справі Кириленка В.Р. як захисника Іванова А.А. У клопотанні також містилася вимога про надання побачення із захисником. Дане клопотання слідчий розглядав три дні, а за цей час проводив допити з Івановим. Через деякий час слідчий заявив, що розслідування справи завершено, тому що він має докази вини Іванова А.А. Було виявлено, що перше побачення захисника із захисником знімалося прихованою камерою, якою було зафіксовано як Іванов А.А. розказує про вчинений злочин.
Дайте відповіді на такі питання:
1. Які конституційні права Іванова А.А. було порушено?
2. У яких випадках участь захисника є обов’язковою?
3. Чи були в діях слідчого порушення чинного законодавства?
4. Що у таких випадках слід зробити захиснику?
Завдання № 2. 27
Щодо Пилипенка Р.О. було порушено кримінальну справу, в якій його визнано підозрюваним у вчиненні злочину. У зв’язку з цим він заявив клопотання про допуск захисником його прав працівника приватної юридичної фірми, яка має право на здійснення представництва громадян за їхнім дорученням у кримінальних справах. Слідчим міліції було відмовлено у задоволенні клопотання з тих мотивів, що працівник цієї фірми не має свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.
Дайте відповіді на такі питання:
1. Хто може бути допущений до участі у справі як захисник? Які документи повинні бути подані особою, яку запросили захищати інтереси підозрюваного? Які обставини можуть бути підставою відмови допуску адвоката до участі у справі як захисника?
2. Які процесуальні права має підозрюваний?
3. Чи були порушені певні конституційні та кримінально-процесуальні права підозрюваного діями слідчого міліції? Які саме?
Висновок 31
Список використаної літератури: 33
Отзывы
Для того чтобы оставлять отзывы, необходимо авторизоваться.