Главная » Готовые студенческие работы  » Задачи

Готовые задачи - студенческие работы по праву.


Сортировать по:
наименованию (возр | убыв), цене (возр | убыв), рейтингу (возр | убыв)


<< пред   1   2   3   4   5   6   7   8    ...   12   след >>




Тема: Адмінстративно-процесуальне право
Код работы: 201-11239
Описание: Зміст
Задача 1 3
16-річний Петро Заїка перед тим, як одержувати паспорт, звернувся до міського відділу реєстрації актів цивільного стану із заявою про зміну прізвища із «Заїка» на «Зайка», оскільки дуже комплексував з приводу свого прізвища. Відділ реєстрації актів цивільного стану відмовив йому, мотивуючи це тим, що П. Заїка не сплатив державного мита і не подав довідки з органів внутрішніх справ про те, що він не перебуває у розшуку і щодо нього не ведеться слідство.
П. Заїка не погодився з такою відмовою і звернувся до адміністративного суду з позовом про зобов'язання відділу реєстрації актів цивільного стану змінити його прізвище. Адміністративний суд повернув позовну заяву у зв'язку з тим, що П.Заїка не має адміністративної процесуальної дієздатності, оскільки не досяг повноліття.
Чи належить справу розглядати за правилами адміністративного судочинства? Чи правильно вчинив суд, повернувши позовну заяву П. Заїки?
Задача 2 8
Селищний голова подав до районного суду адміністративний позов в інтересах територіальної громади до місцевого підприємця С. Рудика про зобов'язання останнього зняти рекламну вивіску з його кафе-бару, у якій використано елементи з мультфільму «Ну постривай!». Це було мотивовано тим, що ця вивіска приваблює у кафе-бар дітей, а там реалізуються алкогольні напої і сигарети.
У судовому засіданні С. Рудик пояснив, що дітей та неповнолітніх у його кафе-барі приваблюють тістечка і морозиво, а алкогольні напої та сигарети їм не продаються, оскільки це заборонено. Крім того, він має дозвіл на реалізацію алкогольних напоїв та тютюнових виробів. У кафе-барі також є спеціальний зал для дітей, де заборонено палити і вживати спиртне.
Заслухавши пояснення сторін, суд прийняв постанову, якою задовольнив вимоги позивача і стягнув з відповідача усі судові витрати на користь позивача.
Чи належало розглядати справу за правилами адміністративного судочинства? Чи правильне рішення суду?
Список використаної літератури: 11
Стоимость: 48.00 грн.


Тема: Административное право
Код работы: 201-07006
Описание: Протоколы про порушення природоохоронного законодавства
Стоимость: 58.50 грн.


Тема: Административное право
Код работы: 201-08100
Описание: Административное право
Рішенням виконкому міської ради народних депутатів було затверджено Правила користування метрополітеном, за порушення яких передбачалося накладення штрафу у розмірі 0,3 неоподаткованого мінімуму доходів громадян.
Чи відповідає вимогам закону рішення виконкому?
Стоимость: 27.00 грн.


Тема: Банківське право
Код работы: 201-08180
Описание: Задача № 5
Визначити період нарахування, за який початковий капітал у розмірі 26 000 000 грн. зросте до 41 000 000 грн., якщо річна ставка відсотку 24% річних.
Стоимость: 30.00 грн.


Тема: Банківське право
Код работы: 207-15054
Описание: ЗМІСТ
Задача 1 3
За кредитним договором постачальник зобов’язувався сплатити 20% від суми несвоєчасно повернутої позички за кожний день прострочення.
Повернувши 75% боргу, позичальник постачальник припустився тримісячного прострочення у поверненні решти боргу. У зв’язку з цим кредитор пред’явив позов до суду з вимогою стягнення решти суми та передбаченої договором неустойки.
Боржник, не заперечуючи проти висунутих вимог щодо основної суми боргу, просив суд звільнити його від сплати неустойки, аргументуючи це тим, що розмір вимог, які пред’явив банк, у 15 разів перевищує суму залишку боргу, і що основна частина позички повернута у визначений сторонами строк. Боржник також посилався на виникнення у нього фінансових труднощів, пов’язаних із зменшенням кількості замовлень на його продукцію.
Запитання:
1. Як визначається в законодавстві кредитний договір? Які є види кредитів?
2. Чи може суд зменшити суму неустойки, яка встановлена кредитним договором?
3. Чи є фінансові труднощі сторони по договору підставою для звільнення від відповідальності?
4. Яке рішення має прийняти суд?
Задача 2 5
У проектному інституті працювали інженером Н. та проектувальником З. 10 вересня вони подали заявки про звільнення за власним бажанням. Н. звільняється у зв’язку з переведення до нового місця служби її чоловіка-офіцера, просить звільнити її з 15 вересня. З. просить звільнити її з 12 вересня, бо така умова поставлена перед нею на новому місці роботи. Адміністрація видала наказ про звільнення їх з роботи 24 вересня. Чи права адміністрація у цьому випадку?
Список використаної літератури: 7
Стоимость: 120.00 грн.


Тема: Виконавче впровадження
Код работы: 201-08386
Описание: Задача 1
Виконавче провадження про стягнення із Вітренка на користь Вітренко коштів відкрито 7 березня 2001 р. 8 лютого 2001 р. державний виконавець наклав арешт на майно боржника, включивши телевізор, відеомагнітофон, музичний центр, відеокамеру. У суд з позовом про звільнення зазначеного майна з-під арешту звернувся батько боржника, посилаючись на те, що все арештоване майно належить йому.
Визначте засобу захисту інтересів стягувача. Які дії їм можуть бути розпочаті?

Задача 2
Складіть постанову про закінчення виконавчого провадження.
Стоимость: 60.00 грн.


Тема: вирок суду
Код работы: 201-10150
Описание: Дніпровський райсуд
м. Дніпродзержинськ Дніпропетровської області
В И Р О К
Ім'ям України
03 червня 2008 року Справа № 1-232/08
у складі: головуючого судді Кирьяка А.В.
при секретарі Киця Л.А.
за участю прокурора Петропольськой м.л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Дніпровського райсуду
м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області кримінальну справу по звинуваченню:
Свириденко І. І. 1945 р. народження, уродженця м. Дніпродзержинська, українця, гр-на України, освіта базова загальна середня, не працюючий, неодружений, невійськовозобов'язаний, проживаючий по вул. Малиновського 24::
- 07.02.2003 роки Дніпровським райсудом м. Дніпродзержинська по ст. 186 ч.1 УК України до 1 року позбавлення волі із застосуванням ст. 75 УК України із звільненням від відбуття покарання з випробуванням, з випробувальним терміном 1 рік;
- 04.07.2003 роки Дніпровським райсудом м. Дніпродзержинська по ст.ст. 185 ч.2, 186 ч.2, 69, 1 і 185 ч.2, 185 ч.2, 309 ч.2 253 ч.1, 263 ч.2,70, 71 УК України до 3 років 1 місяця позбавлення волі, звільненого з місць позбавлення волі 27.07.2005 років умовно достроково на невідбутий термін 10 місяців 25 днів по постанові райсуду Дзержінського р. Кривого Рогу від 26.07.2005 року
у скоєнні злочину, передбаченого ст. 263 ч.2 УК України, -
ВСТАНОВИВ:
Підсудний Свириденко І. І.10 квітня 2008 року о 18-30 годині знаходячись на території Дренажного каналу, розташованого в лівобережній частині м. Дніпродзержинська, знайшов ніж, що є холодною зброєю, який незаконно без передбаченого законом дозволу носив при собі, в поліетиленовому пакеті. Цього ж дня, Свириденко І. І. приблизно о 19-00 годині, був затриманий біля будинку №2, розташованого по б-ру Будівельників в м. Дніпродзержинську, працівниками міліції, які в ході особистого догляду виявили і вилучили в останнього ніж, який згідно висновку експерта №42/03-37 від 17.04.2008 року є холодною зброєю, виготовлений саморобним способом за типом мисливських ножів.
Підсудний Свириденко І. І.в суді провину свою визнав повністю, підтвердивши час, місце і обставини незаконного придбання і носіння ним холодної зброї - ножа. Розкаюється в скоєному і просить суд строго його не карати.
Окрім визнання своєї провини підсудним, його винність в судовому засіданні підтверджується наступними доказами:
- протоколом особистого догляду Свириденко І. І. від 10.04.2008 р., згідно якому у нього вилучений ніж (л.д.4);
- висновком криміналістичної експертизи № 42/03-37 від 17.04.2008 року, згідно якому ніж, вилучений 10.04.2008 років в Свириденко І. І. , є холодною зброєю (л.д. 31-33);
- речовим доказом: ножем (л.д. 35);
Виходячи з викладених доказів, суд приходить до висновку, що скоєне Свириденко І. І. органами досудового слідства правильно кваліфіковано по ст. 263 ч.2 УК України, оскільки він здійснив носіння холодної зброї без передбаченого законом дозволу.
Призначаючи підсудному покарання, суд враховує те, що вчинений ним злочин є злочином середнього тяжкості, підсудний чистосердечно розкаявся в скоєному, за місцем проживання характеризується позитивно. Обставин, обтяжливих покарання підсудного, в судовому засіданні не встановлено.
Зважаючи на вищевикладені обставини, суд вважає, що виправлення і перевиховання підсудного можливо без ізоляції його від суспільства і вважає доцільним, призначивши йому покарання у вигляді обмеження свободи, на підставі ст. 75 УК України звільнити його від відбуття покарання з випробуванням, поклавши на нього згідно ст. 76 УК України обов'язок: - не виїжджати за межі України на постійне мешкання без дозволу органу кримінально - виконавської системи; - повідомляти ці органи про зміну місця проживання або роботи; - періодично бути для реєстрації в органи кримінально - виконавської системи.
Речовий доказ у справі підлягає знищенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.323, 324 УПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
Свириденко І. І. признати винним в скоєнні злочину, передбаченого ст. 263 ч.2 УК України, і призначити йому покарання у вигляді 2 (два) років обмеження свободи.
На підставі ст. 75 УК України звільнити засудженого Свириденко І. І. відбуття призначеного покарання з випробуванням, якщо він протягом 2 (два) років випробувального терміну не скоїть нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки, а саме:
- не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально – виконавчої системи;
- повідомляти ці органи про зміну місця проживання або роботи;
- періодично бути для реєстрації в органи кримінально - виконавської системи.
Запобіжний захід відносно засудженого Свириденко І. І. до вступу вироку до законної сили залишити без зміни - підписку про невиїзд.
Речове докази у справі: ніж (л.д. 35), - знищити.
Стягнути з Свириденко І. І. на користь НІЕКЦ при УМВС України в Дніпропетровської області 450 (чотириста п'ятдесят) гривень 68 коп. у відшкодування витрат за здійснення криміналістичної експертизи холодної зброї, - перерахувавши вказану суму на розрахунковий рахунок 35 223 001 006 725 в банці УГКУ в Дніпропетровської області, МФО 805012, ЗКПО 25575055.
Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду Дніпропетровської області протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Суддя Кирьяк А.В.
Стоимость: 54.00 грн.


Тема: Господарське законодавство
Код работы: 203-07002
Описание: Задача 1.
Реєструючий орган відмовив у скасуванні рішення про державну реєстрацію нормативно-правового акту міністерства, який-був ним зареєстрований три роки тому, аргументуючи це тим, що ЦК України встановлює трирічний строк позовної давності.
1. Чи правомірна зазначена відмова?
2. Який строк (якщо він є) встановлений для скасування рішення про державну реєстрацію нормативно-правового акту міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади?

Задача 2.
Троє громадян вирішили створити господарське товариство, яке б характеризувалося:
-можливістю залучення коштів інших осіб (незасновників) з метою створення значного за розмірами капіталу;
-незначним ризиком для учасників товариства у разі негараздів в його діяльності;
-обмеженим рухом учасників;
-незначним рівнем публічності діяльності товариства;
-можливістю формування виконавчого органу не лише з учасників товариства, а й з найманих
працівників.
1.Якому виду господарських товариств відповідають ці ознаки?
2.Які дії мають виконати засновники для реалізації свого задуму?

Задача 3.
Під час установчих зборів, на яких було прийняте рішення про створення закритого акціонерного товариства „Імпульс", постало питання щодо доцільності формування спостережної ради товариства. Більшість засновників висловлювалося за дволанкову систему управління - загальні збори акціонерів і правління, мотивуючи свою позицію тим, що кількість акціонерів є незначною (52), отже, утворення додаткового (поряд з ревізійною комісією) контролюючого органу є недоцільним, бо потребує додаткових видатків.
І.Як має бути вирішено це питання згідно із законом?
2.Які функції спостереженої ради?
З.Як спостережена рада співвідноситься з ревізійною комісією щодо виконуваних функцій та компетенції?
Задача 3.
Під час установчих зборів, на яких було прийняте рішення про створення закритого акціонерного товариства „Імпульс", постало питання щодо доцільності формування спостережної ради товариства. Більшість засновників висловлювалося за дволанкову систему управління - загальні збори акціонерів і правління, мотивуючи свою позицію тим, що кількість акціонерів є незначною (52), отже, утворення додаткового (поряд з ревізійною комісією) контролюючого органу є недоцільним, бо потребує додаткових видатків.
І.Як має бути вирішено це питання згідно із законом?
2.Які функції спостереженої ради?
З.Як спостережена рада співвідноситься з ревізійною комісією щодо виконуваних функцій та компетенції?

Задача 4.
ТОВ „Водні ресурси" було створене членами трудового колективу Проектного інституту „Водпром", який є у державній власності. Укладгіючи договір оренди цілісного майнового комплексу „Водпрому", ТОВ керувалося ст. 10 АПК України, яка встановлює загальний порядок укладення господарського договору. Внаслідок цього орендодавцем було відмовлено ТОВ „Водні ресурси" в укладенні договору оренди. Зазначене ТОВ звернулося до арбітражного суду з позовом до Проектного інституту „Водпром" про спонукання до укладення договору оренди.
І.Яке рішення має винести арбітражний суд?
2.Який загальний порядок укладення господарського договору?
З,Які умови застосування загального порядку укладення господарського договору?
4. Назвіть інші способи укладення господарських договорів.

Стоимость: 117.00 грн.


Тема: Господарське право
Код работы: 207-15052
Описание: ЗМІСТ
Задача 1 3
Будівельне управління передало підприємству електричну підстанцію строком на три місяці – до 1 липня. Відповідно до договору підприємство було перевозити підстанцію в обидва кінця. З поважної причини підприємство затримало повернення підстанції на два тижні.
Вночі з 15 на 16 липня на підприємстві виникла пожежа і підстанція згоріла. У зв’язку з цим управління звернулося в господарський суд з позовом про стягнення з підприємства вартості згорілої підстанції, орендної плати за користування нею з 1 по 15 липня і збитків, понесених управлінням через неповернення об’єкта в обумовлений строк. Підприємство позов визнало частково, погодившись сплатити управлінню тільки суму орендної плати. Воно вважало, що якщо орендодавець не заперечував проти продовження користуватись підстанцією, то укладений між ними договір слід вважати поновленим на невизначений строк.
Отже, ризик випадкової загибелі має нести власник.
Запитання:
1. Які підстави відповідальності встановлені Цивільним і Господарським кодексами України?
2. Чи можливе звільнення від відповідальності в цьому випадку?
3. ЩО таке «випадок» або «непереборна сила» за Цивільним кодексом України?
4. Чи може бути задоволено позов управління?
Задача 2 8
Громадянин К. працював монтажником, але потім захворів. Медична комісія визнала його нездатним виконувати попередню роботу, у зв’язку з чим адміністрація видала наказ про його переведення на роботу обліковцем. Але К. не погодився з цим і зажадав поновлення його на попередній роботі, мотивуючи це тим, що він не давав згоди на переведення. Хто правий у цій ситуації, як її вирішити?
Список використаної літератури: 10
Стоимость: 120.00 грн.


Тема: Гражданское право
Код работы: 201-08098
Описание: Гражданское право
Стоимость: 54.00 грн.

<< пред   1   2   3   4   5   6   7   8    ...   12   след >>