Главная » Готовые студенческие работы  » Задачи

Готовые задачи - студенческие работы по праву.


Сортировать по:
наименованию (возр | убыв), цене (возр | убыв), рейтингу (возр | убыв)


<< пред   1   2   3   4   5   6   7   8   9    ...   12   след >>




Тема: Екологічне право
Код работы: 201-15031
Описание: Задача
За наслідками проведених перевірок дотримання природоохоронного законодавства Ірпінським комбінатом “Прогрес” інспектор Державної екологічної інспекції виявила викиди хімічних речовин з перевищенням встановлених лімітів. Через невиконання комбінатом природоохоронних заходів величина понаднормативних викидів шкідливих забруднюючих речовин сягає 250 т/рік. До 50 % пилоочисних установок знаходяться в незадовільному стані, не зареєстровані в Державному управлінні охорони НПС Київської області. Допускаються скиди неочищених стічних вод у р. Буча з технічного ставу комбінату, здійснюється самовільний забір води з цієї ж ріки. Як виявилось, на комбінаті взагалі відсутній контроль за якістю та кількістю стічних вод та викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря. Інспектор державної екологічної інспекції виявив також, що комбінат здійснює розробку Мостищенського кар’єру без відповідної проектно-технічної документації та Державного акту на право постійного землекористування, які, на думку інспектора, є обов’язковими.
Приписи органів державного екологічного контролю згідно актів перевірок комбінату (перевірки здійснювались тричі), спрямовані на усунення виявлених правопорушень екологічного законодавства у поточному році, проігноровані керівництвом комбінату.
1. Визначити види правовідносин, які виникли.
2. Яких заходів слід вжити для забезпечення дотримання комбінатом вимог екологічної безпеки та інших вимог екологічного законодавства?
3. Які заходи юридичної відповідальності передбачені за вчинення зазначених у даному разі екологічних правопорушень? Вирішити справу.
Стоимость: 75.00 грн.


Тема: Екологічне право
Код работы: 201-15035
Описание: Задача
Громадянин Степан Яровий, який 6 років тому закінчив заочно факультет ветеринарної медицини і до цього моменту за спеціальністю не працював, вирішив відкрити в селі Ярмолинці власну ветеринарну клініку.
З цією метою він звернувся до обласного управління державної ветеринарної медицини за ліцензією на зайняття ветеринарною практикою. Управління відмовило громадянину С. Яровому, вказавши, що для отримання згаданої ліцензії йому необхідно створити та зареєструвати юридичну особу, а також пройти професійний відбір на право на зайняття ветеринарною практикою. Громадянин С. Яровий звернувся до Вашої юридичної фірми за консультацією.
Визначити коло правовідносин.
Які підстави та умови зайняття ветеринарною практикою визначені в чинному законодавстві?
Чи правомірна відмова управління ветеринарної медицини?
Що б Ви порекомендували зробити С. Яровому для того, щоб відкрити власну ветеринарну клініку, якщо це можливо? Підготуйте ґрунтовну юридичну консультацію на замовлення клієнта.
Задача
Навесні фермер Арсен Зозуля уклав договір оренди земельної ділянки із сільською радою та почав розводити там кролів. Восени, коли кролі набрали необхідної ваги, А. Зозуля звернувся із пропозицією укласти договір купівлі- продажу м’яса кролячого до товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) “Ресторан “Мисливець”.
Зозулею документів, які б підтверджували якість кролячого м’яса та належність його фермеру.
Фермер А. Зозуля звернувся до Вашої юридичної фірми з проханням роз’яснити йому:
1) які документи підтверджують якість кролячого м’яса та належність його фермеру?
2) куди необхідно звернутись щоб отримати такі документи?
3) Чи може він розводити та продавати кролів без будь-яких документів оскільки його фермерське господарство пройшло реєстрацію і є сільськогосподарським підприємством відповідно до статуту?
Стоимость: 75.00 грн.


Тема: Екологія
Код работы: 201-12180
Описание: Задача 1
Вздовж значної частинитротуару по одній із вулиць міста напротязі кількох років гунили зелені насадження. Було встановлено, що причиною іх загибелі є сіль та хімічні речовини, якими посипався тротуар у зимовий час для полегшення прибирання снігу. Так полегшувавм собі роботу гр.Копилов, що працював двірником у їдальні та по сумісництву в аптеці, що розміщені впродовж цієї частини тротуару.
За вчинені дії на гр.Копилова було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу. Не погодившись з рішенням по справі інженера-землевпорядника місця, гр.Копилов подав до місцевого суду скаргу, в якій просить звільнити його від штрафу, тому що сіль та хімічні речовини він розкидав на тротуарі за порадою директора їдальні та завідувача аптекою.
Чи порушують дії Копилова вимоги з охорони зелених насаджень?
Чи підлягає задоволенню його скарга?
Чи забов’язані нести відповідальність за свої «поради » директор їдальні та завідувач аптеки?
Задача 2
Гр. Фролов на риборозплідницькому ставку здійснював вилов риби острогою, а гр. Сиволапов та гр.Хвостіков збирали виловлену рибу із садка, яка вже була підготовлена до реалізації.
Які водні об’єкти відносяться до категорії рибогосподарських?
Визначіть основні вимоги щодо ведення рибного господарствата здійснення рибальства. Назвіть правопорушення, які мали місце. Вкажіть номативні акти, що дають перелік заборонених засобів вилову. Зверніть увагу на особливості майнової відповідальності за порушення чинного законодавства. Вирішіть справу.
Задача 3.
Керівництво фарфорового заводу Харьківської обл. розпорядилось вивезти за межі міста виробничі відходи, зібрані на території заводу. Водії вивезли відходи на землі сільськогосподарського підприємства, біля якого була розташована річка Сіверський Донець. Під час паводку ці відходи були змиті у річку, що призвело до її забруднення та масової загибелі риби.
Які вимоги пред’являє екологічне законодавство щодо охорони земель та водойм від забруднення?
Які правові заходи щодо поводження з виробничими відходами? Вирішіть справу.
Список використаної літератури
Стоимость: 135.00 грн.


Тема: Екологическое право
Код работы: 201-07038
Описание: Порядок і підстави надання та припинення користування природними ресурсами.
Стоимость: 48.00 грн.


Тема: Економіка
Код работы: 201-08114
Описание: План:
1. Парето-оптимальний розподіл ресурсів. Крива виробничих контраків 2
Парето-оптимальний розподіл ресурсів 2
Крива виробничих контраків 5
2. Задача 9
Стоимость: 90.00 грн.


Тема: Задачі з права
Код работы: 207-14082
Описание: ЗМІСТ
Задача № 1 3
Асоціація рекламних фірм уклала договір на організацію та проведення рекламної кампанії великого підприємства. Порушивши ряд умов договору, асоціація завдала рекламодавцеві значних збитків. Підприємство звернулося до господарського суду з позовом до асоціації, вимагаючи відшкодування суми збитків. Заперечуючи проти позову, юрист асоціації заявив, що причиною порушень умов договору став вихід із асоціації групи рекламних фірм, яким передбачалося доручити виконання договору, тому до них і слід пред'являти позов.
Питання:
1. Чи могла асоціація укладати від свого імені договір на проведення рекламної кампанії?
2. Хто несе відповідальність за зобов'язаннями об'єднання підприємств?
3. Яке рішення може прийняти господарський суд?
Задача № 2 5
На загальних зборах відкритого акціонерного товариства була сформована спостережна рада у строк, передбачений статутом АТ. Проте група акціонерів оскаржила в суді рішення загальних зборів АТ, оскільки частина членів спостережної ради не є акціонерами, а один з акціонерів(юридична особа) уповноважила свого працівника за довіреністю здійснювати повноваження в спостережній раді.
Питання:
1. Який порядок формування органів управління АТ?
2. Який статус спостережної ради АТ? Чи є вона органом управління?
3. Хто має право входити до складу спостережної ради? Чи можуть особи,які не є акціонерами, та юридичні особи-акціонери входити до спостережної ради АТ?
Задача № 3 7
Державна податкова адміністрація м. Києва звергнулась до ПАТ «Радіозавод Маяк» з попередженням про притягнення до відповідальності ПАТ у зв'язку з порушенням вимог чинного законодавства На думку податківців, порушення законодавства виявлялося у неодержанні ліцензії на послуги із перевезення працівників цього підприємства з роботи додому.
Питання:
1. Чи потрібен спеціальний дозвіл (ліцензія) на здійснення подібних автотранспортних перевезень?
2. Чи вважається така діяльність підприємництвом? Чи має це значення у ситуації, що розглядається?
3. Чи мав право податковий орган взагалі здійснювати перевірку наявності ліцензій?
Задача № 4 9
У 2010 р. було створено і зареєстровано товариство з обмеженою відповідальністю. Учасниками виступали 3 особи, які мали однакові частки у сформованому статутному фонді. На день реєстрації товариства кожен з учасників вніс до статутного фонду по 30 відсотків своєї частки, що відповідало ЗУ «Про господарські товариства». У подальшому учасники решту своїх вкладів не вносили, і статутний фонд товариства не змінювався. Через 5 років 2 учасник вирішили вийти з товариства, написавши відповідні заяви, які були у встановленому порядку нотаріально засвідчені. У заявах зазначалося, що учасники на майно товариства не претендують, а від своєї частки в статутному фонді відмовляються. Водночас 2 сторонні особи виявили бажання увійти як учасники у товариство. Рішення про вихід зі складу учасників та вступ до нього нових осіб було прийнято на зборах учасників товариства зі складанням відповідного протоколу.
На початку 2012 р. учасники, які вийшли з товариства, звернулися до суду із позовом до товариства та його директора (учасника, який залишився) про виділення майна товариства. Відповідач позов не визнав, посилаючись на те, що свого часу позивачі від своїх часток в майні та інших майнових претензій до товариства відмовилися, що і було належним чином оформлено.
За яких умов можливе відчуження частки товариства з обмеженою відповідальністю на користь товариства або третіх осіб?
Яке значення мають нотаріально засвідчені заяв про відмову від своїх часток та претензій на майно товариства?
До якого суду звернулися колишні учасники товариства? Яке рішення має ухвалити?
Задача № 5 11
Один із учасників товариства з обмеженою відповідальністю виїхав за кордон на постійне місце проживання. Решта учасників вирішила виключити його зі складу ТОВ та ввести іншу особу. Прийнявши відповідне рішення і склавши протокол, вони звернулися до держадміністрації із проханням зареєструвати зміни до установчих документів, але їм було відмовлено із посиланням на те, що вивести учасника можна лише за його згоди.
Питання:
1. Чи правомірна відмова держадміністрації?
2. Яким чином можна довести, що учасник систематично не виконує обов’язки, покладені на нього товариством?
3. Що робити з часткою в статутному фонді учасника, який виїхав за кордон?
Задача № 6 13
Громадянин Васильников, перебуваючи у складі учасники повного товариства, що займалося виготовленням металопластикових вікон, вирішив заснувати власне підприємство. Не виходячи з товариства, він заснував приватне підприємство, основним видом діяльності якого було виробництво жалюзі та віконних склопакетів. На неодноразові вимоги товариства припинити випуск ідентичної продукції він не реагував.
Товариство звернулося до суду із позовом до Васильникова про відшкодування збитків у вигляді упущеної вигоди.
Питання:
1. Яким законодавчим актом передбачено заборону учасникам повного товариства конкурувати з повним товариством?, Що розуміється під терміном «конкуренція» у цьому випадку?
2. Чи підпадає під ознаки конкуренції діяльність приватного підприємства?
3. До якого суду звернулося товариство? Яке рішення він має прийняти?
Задача № 7 14
Ряд вітчизняних підприємств, що займаються авіабудуванням відмовилися купувати комплектуючі деталі у вітчизняних виробників наголошуючи на їх низькій надійності. Вони офіційно повідомили, що будуть закуповувати деталі за кордоном до тих пір поки вітчизняні виробники не підвищать якість своєї продукції до європейських стандартів. Зважаючи на те, що ринок збуту згаданих виробників не мав альтернативи органи Антимонопольного комітету порішили справу про захист економічної конкуренції.
Чи є у діях авіобудувальників ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції? Що можуть вони зробити для захмсту своїх інтересів?
Задача № 8 17
Білоцерківською державною податковою інспекцією подано позов про скасування (припинення) державної реєстрації ТОВ «Даринка» у зв’язку з неподанням останнім більше року до ДПС податкової звітності. Однак за вказаною у статутних документах та свідоцтві про державну реєстрацію адресою відповідач не знаходиться.
Відповідач з рішенням ДПС не погодився і звернувся до суду.
Які є підстави для скасування державної реєстрації підпри¬ємства?
Чи має право податкова інспекція подавати позови про скасування державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності?
Чи потрібно повідомляти орган державної реєстрації про зміну місцезнаходження підприємства, якщо засновник не змінював свого місця проживання?
Яке рішення має ухвалити суд?
Задача № 9 20
20 березня 2011 р. ТОВ «Янтар» та фізична особа - підприємець Розумовський О.О., дійшовши згоди з усіх істотних умов, уклали договір купівлі-продажу нерухомості. 25 березня 2011 р. склали акт приймання-передачі майна. 27 березня 2011 покупець оплатив майно.
На виконання вимог Цивільного кодексу України 7 квітня 2011 р. сторони звернулися до приватного нотаріуса для посвід¬чення та державної реєстрації договору. Водночас нотаріус підмовився вчиняти нотаріальну дію, на підставі того, що договір купівлі продажу-нерухомості вважається укладеним і моменту державної реєстрації, тому дія договору не може бути поширена на відносини сторін, що склалися між ними з 20 до 27 березня 2011 р. З метою надання можливості отри¬мати правовстановлюючі документи на нерухомість покупець звернувся до господарського суду.
Які наслідки недодержання вимоги щодо нотаріального посвідчення договору?
Чи правомірною була відмова нотаріуса у вчиненні нота¬ріальної дії?
Чи врегульовує у даній ситуації договір відносини сторін до моменту його державної реєстрації?
Яке рішення має ухвалити господарський суд: визнати договір дійсним чи зобов’язати нотаріуса вчинити нотаріальну дію?
Задача № 10 22
ТОВ «Весела кухня» звернулося до ПАТ «АЕК Київенерго» з метою укладання договору про постачання електричної енергії.
Водночас у проекті договору, запропонованому енергопостачальною компанією, була передбачена надбавка до тарифу на електроенергію за надійність у розмірі від 2% до 5% вартості одержаної енергії. За вказаних умов ціна електроенергії пере¬вищувала граничний розмір регульованого тарифу на електро-енергію. На пропозицію з боку ТОВ «Весела кухня» встановити у договорі тариф на електроенергію без надбавок ПАТ «АЕК Київенерго» відповіла відмовою, аргументувавши це тим, що у чинному законодавстві не міститься заборони збільшення тарифів на електричну енергію шляхом включення додаткової надбавки за надійність, а надбавка буде використовуватися для підвищення надійності функціонування електромереж.
Який орган формує цінову політику зі встановлення тарифів на електроенергію? Які його повноваження?
Яким чином оформлюються відносини між енергопостачальною організацією та споживачем? Чи можна вважати надбавку складовою тарифу на електричну енергію?
Які заходи повинно вжити ТОВ «Весела кухня» для захисту своїх інтересів?
Список використаної літератури: 24
Стоимость: 300.00 грн.


Тема: Задачі з права
Код работы: 207-14083
Описание: ЗМІСТ
Задача 1 3
В було засуджено за ч. 1 ст. 185 КК до виправних робіт на строк до 2 років з відрахуванням 20% із заробітку в доход держави. Під час відбування покарання (через рік) стало відомо, що після вчинен крадіжки, але до постановления вироку за як, Вибрав участі, у грабежі вчиненому за попередньою змовою групою осіб. За ч.2 ст. 186 КК засуджено до 5 років позбавлення волі. Остаточне покарання, яке реально має відбувати В. за сукупністю вчинених ним злочинів, визначено у вигляді 5 років 6 місяців позбавлення волі. Чи правильно суд призначив остаточне покарання?
Задача 2 5
Громадянин М. був притягнутий до кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 121 КК за злочин, учинений 07.09.1990 року. Під час відтворення обставин події злочину він стрибнув у кузов проїжджого автомобіля і зник. 07.09.2001 року працівниками міліції винний був затриманий.
Чи можливе звільнення М. від кримінальної відповідальності?
Задача 3 7
С. визнано винним у вчиненні трьох злочинів і засуджено: за ч. 1 ст. 185 КК до штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, за ч. 2. Ст 186 КК до 5 років позбавлення волі, за ч. 2 ст. 187 КК до 10 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна яке є його власністю. Який порядок призначення покарання за сукупністю трьох і більше злочинів? В яких межах може призначене остаточне покарання С.
Список використаної літератури 8
Стоимость: 90.00 грн.


Тема: задача
Код работы: 203-07004
Описание: Задача
У колективному договорі одного з приватних підприємств «Парасолька» міста Черкаси було встановлено що порушники трудової дисципліни, зокрема ті, що спізнюються на роботу і прогулюють, залучаються до надурочної роботи без додаткової оплати. Наказом по підприємству за запізнення на роботу Мальована була залучена до надурочних робіт. Мальована звернулася в КТС за вирішенням трудового спору.
Стоимость: 29.25 грн.


Тема: Задача
Код работы: 207-08006
Описание: Ситуаційна задача
Варіант № 6 (з, р, у).
Під час установчих зборів, на яких було прийняте рішення про створення закритого акціонерного товариства "Рубекон", постало питання щодо доцільності формування спостережної ради товариства. Більшість засновників висловлювалося за дволанкову систему управління - загальні збори акціонерів і правління, мотивуючи свою позицію тим, що кількість акціонерів є незначною (52), отже, утворення додаткового (поряд з ревізійною комісією) контролюючого органу є недоцільним, бо потребує додаткових видатків. Одразу ж після створення З AT "Рубекон" уклало договір про перевезення вугілля.
Вугледобувною шахтою ЗАТ "Рубікон" на адресу AT "Вінницяоблпаливо" по залізничних накладних було відвантажено 60 т вугілля. При прийманні вагону на попутній ст Козятин -І була виявлена технічна і комерційна несправність вагону, внаслідок чого він був затриманий для перевірки ваги вантажу. При перевірці маси вантажу встановлена недостача вугілля в 3 т на суму 167 гривень, про що 17 серпня 1999 р. складено комерційний акт. Актом про технічний стан вагону від 16 серпня 1999 р. та комерційним актом від 17 серпня 1999 p., складеними на попутній станції, засвідчено, що висипання вантажу не було. отже, несправність вагону виникла не під час проходження вагону. Крім того, в акті про технічний стан вагону зазначено, що несправність вагону могла виникнути при завантаженні, яке здійснювалось засобами відправника вантажу.
Оскільки вантажоодержувач повністю оплатив поставлене вугілля відправнику, включаючи й вартість не одержаного вугілля, він 17 лютого 2000 р. звернувся з претензією до Д1ТО "Південно-Західна залізниця" та шахти із вимогою про виплату йому суми в розмірі 167 гривень. Шахтою претензійні вимоги були відхилені через те, що: 1)згідно із накладною при прийманні вантажу до перевезення його недостачі та несправності вагон) виявлено не було; 2) закінчився термін звернення із претензією щодо недостачі вантажу. Перевізником ж претензія була задоволена частково в сумі 83 грн. 50 коп. АТ звернулося до арбітражного суду із позовом до шахти та перевізника.
Крім того до господарського суду надійшла заява від акціонерів ЗАТ "Рубекон", про те, що за 2000 рік ЗАТ їм не виплатило дивіденди, хоча загальні збори вирішили щороку виділяти на дивіденди 15% чистого прибутку. На суді ЗАТ навело такі мотиви невиплати дивідендів:
1) на зазначених зборах акціонерів було вирішено, що крім 15% ни виплату дивідендів, із чистого прибутку щорічно буде виділятися:
- 50% на закупівлю сировини, нового обладнання, засобів техніки
безпеки тощо;
- 15% - в фонд матеріальної допомоги, яку отримують працівники, ш<;
постраждали під час виконання своїх трудових обов'язків; У разі заподіяний
працівнику шкоди під час виконання ним його трудових обов'язків - виплата
матеріальної допомоги у розмірі 10 середніх заробітних плат цього
працівника, Крім того оплатити вартість його лікування та надати
безкоштовну путівку до санаторію для покращення свого здоров'я.
- у разі загибелі працівника під час виконання ним своїх трудових обов'язків - 50 000 грн. одноразово.
За 2000 p. 3AT "Рубекон" отримало 383 тис. грн. чистого прибутку. За цей рік загинуло 2 чоловіка, 3 - отримало пошкодження.
Середня заробітна плата першого становила - 413 грн., другого – 618 грн., третього - 502 грн.
Вартість путівок по 10 000 грн. кожна.
Після того, як ЗАТ здійснило всі виплати, дивіденди виплачувати не має з чого.
1. Вирішити спір.
2. Як має бути вирішено питання про спостережну раду згідно із законом?
3. Які функції спостережної ради ?
4. Як спостережна рада співвідноситься з ревізійною комісією щодо виконуваних функцій та компетенції?
5. Як в цьому випадку обчислювати строк для звернення вантажоодержувача із претензією ?
6. На кого покладається обов'язок визначення придатності рухомого складу для перевезення вантажу?
7. На кого з відповідачів має бути покладена відповідальність ? Відповідь аргументуйте.
8. Яка черговість здійснення виплат: до різних фондів, дивіденди тощо?
Стоимость: 90.00 грн.


Тема: Задачи
Код работы: 207-08007
Описание: Ситуаційна задача
Між Агрофірмою “ Рубежівка” та малим приватним підприємством “ Берегиня” було досягнуто усної угоди при укладанні договора про реалізацію останньому 300 тон пшениці 3 – го класу. Агрофірма “ Рубенівка” повинна була продати МПП “ Берегиня” протягом 7 днів проект договору поставки пшениці з обумовленням строків поставки та вартості товару. Отримавши проект договору, МПП “ Берегиня” не погодилася з ним і направило Агрофірмі “ Рубежівка” протокол розбіжностей з підписаним договором. Агрофірма “ Рубежівка” з редакцією протоколу розбіжностей не погодилася і направила свої зауваження до протоколу.
Вирішіть задачу:
Чи правомірні дії Агрофірми “ Рубежівка”? Яким чином повинні бути врегульовані розбіжності?
Стоимость: 72.00 грн.

<< пред   1   2   3   4   5   6   7   8   9    ...   12   след >>