Главная » Готовые студенческие работы

Готовые студенческие работы

Диссертации (1173 шт.)
Дипломные (81 шт.)
Курсовые (664 шт.)
Контрольные (1493 шт.)
Задачи (119 шт.)
Шпаргалки (11 шт.)
Рефераты (335 шт.)
Научные работы (11 шт.)


Сортировать по:
наименованию (возр | убыв), цене (возр | убыв), рейтингу (возр | убыв)


<< пред   1   ...  95   96   97   98   99   100   101   102   103   104   105    ...   389   след >>




Тема: Екологічне право
Код работы: 207-14126
Описание: ЗМІСТ
Вступ 3
Розділ 1. Поняття природокористування та правова класифікація видів природокористування 5
1.1. Поняття права природокористування 5
1.2. Правова класифікація видів природокористування 7
Розділ 2. Правова характеристика землекористування, водокористування, лісокористування 11
2.1. Загальна характеристика права землекористування 11
2.2. Правова характеристика водокористування 13
2.3. Характеристика лісокористування 16
Висновки 25
Список використаної літератури: 27
Стоимость: 150.00 грн.


Тема: Екологічне право
Код работы: 207-15002
Описание: Вступ 3
1. Поняття права спеціального природокористування 4
2. Питання співвідношення права власності та права спеціального природокористування 8
Висновок 15
Список використаної літератури: 17
Стоимость: 75.00 грн.


Тема: Екологічне право
Код работы: 201-15031
Описание: Задача
За наслідками проведених перевірок дотримання природоохоронного законодавства Ірпінським комбінатом “Прогрес” інспектор Державної екологічної інспекції виявила викиди хімічних речовин з перевищенням встановлених лімітів. Через невиконання комбінатом природоохоронних заходів величина понаднормативних викидів шкідливих забруднюючих речовин сягає 250 т/рік. До 50 % пилоочисних установок знаходяться в незадовільному стані, не зареєстровані в Державному управлінні охорони НПС Київської області. Допускаються скиди неочищених стічних вод у р. Буча з технічного ставу комбінату, здійснюється самовільний забір води з цієї ж ріки. Як виявилось, на комбінаті взагалі відсутній контроль за якістю та кількістю стічних вод та викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря. Інспектор державної екологічної інспекції виявив також, що комбінат здійснює розробку Мостищенського кар’єру без відповідної проектно-технічної документації та Державного акту на право постійного землекористування, які, на думку інспектора, є обов’язковими.
Приписи органів державного екологічного контролю згідно актів перевірок комбінату (перевірки здійснювались тричі), спрямовані на усунення виявлених правопорушень екологічного законодавства у поточному році, проігноровані керівництвом комбінату.
1. Визначити види правовідносин, які виникли.
2. Яких заходів слід вжити для забезпечення дотримання комбінатом вимог екологічної безпеки та інших вимог екологічного законодавства?
3. Які заходи юридичної відповідальності передбачені за вчинення зазначених у даному разі екологічних правопорушень? Вирішити справу.
Стоимость: 75.00 грн.


Тема: Екологічне право
Код работы: 201-15035
Описание: Задача
Громадянин Степан Яровий, який 6 років тому закінчив заочно факультет ветеринарної медицини і до цього моменту за спеціальністю не працював, вирішив відкрити в селі Ярмолинці власну ветеринарну клініку.
З цією метою він звернувся до обласного управління державної ветеринарної медицини за ліцензією на зайняття ветеринарною практикою. Управління відмовило громадянину С. Яровому, вказавши, що для отримання згаданої ліцензії йому необхідно створити та зареєструвати юридичну особу, а також пройти професійний відбір на право на зайняття ветеринарною практикою. Громадянин С. Яровий звернувся до Вашої юридичної фірми за консультацією.
Визначити коло правовідносин.
Які підстави та умови зайняття ветеринарною практикою визначені в чинному законодавстві?
Чи правомірна відмова управління ветеринарної медицини?
Що б Ви порекомендували зробити С. Яровому для того, щоб відкрити власну ветеринарну клініку, якщо це можливо? Підготуйте ґрунтовну юридичну консультацію на замовлення клієнта.
Задача
Навесні фермер Арсен Зозуля уклав договір оренди земельної ділянки із сільською радою та почав розводити там кролів. Восени, коли кролі набрали необхідної ваги, А. Зозуля звернувся із пропозицією укласти договір купівлі- продажу м’яса кролячого до товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) “Ресторан “Мисливець”.
Зозулею документів, які б підтверджували якість кролячого м’яса та належність його фермеру.
Фермер А. Зозуля звернувся до Вашої юридичної фірми з проханням роз’яснити йому:
1) які документи підтверджують якість кролячого м’яса та належність його фермеру?
2) куди необхідно звернутись щоб отримати такі документи?
3) Чи може він розводити та продавати кролів без будь-яких документів оскільки його фермерське господарство пройшло реєстрацію і є сільськогосподарським підприємством відповідно до статуту?
Стоимость: 75.00 грн.


Тема: Екологічне право
Код работы: 201-15039
Описание: ЗМІСТ
Завдання № 1 3
У процесі обговорення на сесії обласної ради основних напрямів соціально-економічного розвитку регіону група депутатів висловила сумнів щодо деяких положень документа. Вказувалось на доцільність закріплення пріоритету економічного розвитку, роздержавлення основних засобів виробництва, зокрема природних і сировинних ресурсів, збереження виключно територій заповідного фонду, запровадження плати за використання природних ресурсів як універсального засобу мотивації діяльності, ліквідації нормативних засад стягнення плати у межах встановлення лімітів природокористування.
За рішенням обласної ради зазначений документ був схвалений. Прокурор області вніс протест на це рішення, вважаючи, що воно не базується на вимогах чинного екологічного законодавства.
Визначити коло суспільних правовідносин; чи підлягає протест задоволенню?
Вирішити справу.
Завдання № 2 6
Громадянин Лукашук О. звернувся до суду з позовом про повернення колекції червоноволої казарки, затриманої органами міліції при переміщенні через кордон.
У заяві гр. Лушщук О. відзначав, що колекцію червоноволої казарки від придбав у власність за кордоном, де перебував на міжнародному конгресі захисників тварин. Рішення органів митниці про примусове вилучення колекції тварин, які в Україні занесені до Червоної книги, не можна визнати правомірним, оскільки вони придбані у власність за межами України. Перебуваючи з екскурсією у заповіднику, йому, як і деяким екскурсантам, керівництвом заповідника було презентовано зазначену колекцію з метою акліматизації тварин у природних умовах України.
Цю колекцію, на думку Лукашука О., пропонується експонувати і розводити в місцевому зоопарку, приватизованому 10 липня 1992 р. товариством охорони диких тварин, головою правління якого він є ще з квітня 1990 р.
Визначити коло суспільних правовідносин; які особливості права власності на об'єкти, що підлягають особливій охороні?
Вирішити справу.
Завдання № 3 8
Члени громадської організації "Екологічний форум" і громадяни Пшеничний Т. та Почаєв К. звернулися до міської держадміністрації з вимогою прийняти рішення про припинення діяльності металургійного комбінату, яка є екологічно шкідливою і тим самим порушує їх право на безпечне для життя та здоров'я навколишнє природне середовище.
На обґрунтування висунутих вимог у зверненні наводилися та аргументувалися факти викидів забруднюючих речовин, скидів, які мали місце та які значно перевищували нормативи екологічної безпеки, скидів комбінатом неочищених стічних вод у закриті водойми, відзначалося, що почастішали захворювання населення, яке проживає поблизу комбінату, про що є підтвердження висновків санітарного нагляду та місцевого лікувального закладу.
Міська держадміністрація відмовила у позитивному вирішенні питання, посилаючись на те, що прийняття такого рішення не входить до її повноважень, та висловила сумнів у прийнятті такого рішення за соціально-економічними наслідками.
Розкрити характер суспільних правовідносин, що склалися: чи допущені даному випадку порушення екологічних прав громадян?
Які засоби і форми їх юридичного захисту передбачає діюче законодавство?
Вирішити справу.
Використана література 11
Стоимость: 135.00 грн.


Тема: Екологічне право
Код работы: 201-15063
Описание: Механiзм охорони довкiлля та забезпечення екологiчних прав громадян в ЄС
ЗМІСТ
Вступ 3
1. Екологічні права громадян в ЕС 5
2. Екологічні групи 7
3. Механізм реалізації екологічних прав в ЕС 15
Висновки 18
Список використаної літератури: 20
Стоимость: 120.00 грн.


Тема: Екологічне та земельне право
Код работы: 202-08136
Описание: План:
Вступ 3
1. Об’єктивні причини виснаження та забруднення навколишнього природного середовища. 4
2. Атмосферне повітря як об’єкт права природокористування. 13
Задача 17
Кооперативу «Золотий мед» було виділено 10 га лісу для розташування пасіки. Весною кооператив розташував на надіній ділянці пасіку, а також збудував цегляний одноповерховий центр лікування за допомогою продуктів бджільництва. Орган, який надав дозвіл на використання ділянки лісу, зажадав вилучити її з користування кооперативу. Чи є підстави для вилучення ділянки?
Висновок 19
Список використаної літератури: 20
Стоимость: 75.00 грн.


Тема: Екологія
Код работы: 201-08375
Описание: Зміст:
1. Правові засади обмеження та припинення екологічних прав громадян і юридичних осіб. Екологічні права, що не можуть бути обмежені. 3
2. Міжнародне співробітництво у галузі охорони довкілля. 7
3. Майнова відповідальність за екологічні правопорушення. 11
4. Фінансування заходів з охорони навколишнього природного середовища. 14
5. Питання для роздумів: 18
Задача 1 22
Фермер Величко подав до суду позов до адміністрації державного заповідника про відшкодування шкоди, заподіяної його господарству в результаті знищення дикими кабанами врожаю картоплі на ділянці 43 га. Адміністрація заповідника відмовилася прийняти позовні вимоги, вказавши, що вона не може нести відповідальність за поведінку диких тварин у стані природної волі.
Проаналізуйте ситуацію, що склалася. Обґрунтуйте позиції кожної із сторін у спорі. Яким має бути рішення суду? Чи змінилася б ситуація, якби шкода була заподіяна тваринами, котрі утримувалися в неволі, наприклад, в зоопарку?

Задача 2 24
Гр. Момонов, що раніше працював гірничим майстром на вугледобувній шахті, вирішив зайнятися приватною підприємницькою діяльністю по видобуванню корисних копалин будівельної групи (пісок, глина, гравій). Для цього він звернувся до районної Ради за місцем проживання з заявою про зареєстрування його як приватного підприємця та надання ліцензії на видобування корисних копалин. У наданні ліцензії йому було відмовлено з тих підстав, що громадяни можуть добувати корисні копалини лише для своїх особистих та побутових потреб. Момонов, не погодившись з рішенням Ради, звернувся до суду.
Яке рішення має прийняти суд? Який порядок надання громадянам надр у користування?

Задача 3 26
Гр. Огієнко з десятирічним сином прийшли до зоопарку, зупинилися біля клітки з риссю. Хлопчику захотілося нагодувати рись і він кинув до клітки шматок м`яса, що валявся поруч. Це помітив працівник зоопарку, який зробив Огієнку зауваження і провів його з сином до приміщення адміністрації зоопарку. Там представники адміністрації, пояснивши відвідувачам, що вони грубо порушили правила відвідування зоопарку, записали прізвище, ім`я та по-батькові гр. Огієнка, його місце проживання та запропонували піти з зоопарку.
Наступного дня рись захворіла, а через кілька днів здохла. За висновком ветеринара, смерть була спричинена внаслідок отруєння.
Адміністрація зоопарку звернулася до міліції з вимогою притягти гр. Огієнка до адміністративної відповідальності за вчинення дій, які потягли загибель рисі. Одночасно адміністрація пред`явила позов проти Огієнка про відшкодування шкоди, заподіяної зоопарку загибеллю рисі звичайної, яка занесена до Червоної книги України, в розмірі 2500 грн.
Яку відповідальність повинен нести гр. Огієнко? Чи правильно визначено розмір заподіяної шкоди?

Список використаної літератури: 28
Стоимость: 150.00 грн.


Тема: Екологія
Код работы: 201-08376
Описание: Зміст
1. Сутність і зміст еколого-правового статусу людини і громадянина 3
2. Правове регулювання стандартизації і нормування у галузі використання і охорони атмосферного повітря. 11
3. Підстави і порядок виникнення та припинення права спеціального водокористування. 14
4. Правові засади ядерної та радіаційної безпеки. 16
5. Питання для роздумів: Як, на Вашу думку, вплинули світові процеси глобалізації на розвиток екологічного права України? 18
Задача 1 19
До прокуратури району надійшла скарга громадян на екологічно небезпечні дії агрофірми “Світоч”. Під час перевірки прокуратурою діяльності агрофірми встановлено, що хімічна авіаобробка садів проводилася з грубими порушеннями технології, що спричинило масову загибель бджіл приватних пасічників. Районний прокурор подав до суду позов у інтересах 30 громадян-бджолярів до агрофірми “Світоч” з вимогою відшкодувати заподіяні громадянам збитки (загибель бджіл і т. ін.). Незалежний експерт, познайомившись з матеріалами справи, вказав, що поряд з відшкодуванням збитків, зазначених у позові прокурора, в суді мають бути поставлені та вирішені питання про відшкодування шкоди, заподіяної дикій флорі, фауні та здоров`ю громадян.
Адміністрація агрофірми від видачі документів про використані отрутохімікати, від участі у відібранні проб на пасіках та підписання протоколів ухилилася.
Чи мав право прокурор подавати позов і інтересах громадян-бджолярів? Які заходи можуть застосувати суд, прокурор, громадяни, в інтересах яких пред`явлено позов, для забезпечення розгляду його по суті? Чи можуть бути в цьому випадку застосовані норми цивільного законодавства про відповідальність за шкоду, заподіяну джерелом підвищеної небезпеки? Чи правий незалежний експерт?

Задача 2 22
Висновком громадської екологічної експертизи було встановлено, що в районі склалася катастрофічна екологічна обстановка, яка вимагає вжиття невідкладних заходів щодо оздоровлення навколишнього середовища. У висновку, зокрема, зазначалося, що викиди в атмосферне повітря тільки від стаціонарних джерел у минулому році становили 198 тис. тонн, з яких 104 – сірчистого ангідриду, 29 – окисли азоту, 66 – окисли вуглецю. Особливу екологічну небезпеку для населення, перш за все дітей, становить свинцево-цинковий комбінат, який за рік викинув близько 3 тис. тонн газоподібних і рідких речовин. Голова комплексної екологічної експертизи академік Шелепін направив її висновок до обласної газети для опублікування і вжиття компетентними органами відповідних заходів щодо підприємств забруднювачів. В публікації поданих матеріалів йому було відмовлено, на тій підставі, що газета друкує лише відомості, отримані з офіційних джерел – від органів екологічного контролю. Шелепін звернувся до суду.
Чи підлягає позов задоволенню? Які заходи мають бути вжиті до підприємств-порушників екологічного законодавства?

Задача 3 24
Громадянин Кушнір подав до суду позов до місцевого хімкомбінату про відшкодування шкоди, заподіяної його здоров`ю, а також моральної шкоди. Він вказав, що в результаті діяльності хімкомбінату, який систематично здійснює скиди і викиди шкідливих речовин у навколишнє середовище, в нього розвинулася астма. Наявність моральної шкоди обґрунтовувалася тим, що, через забруднення довкілля, позивач втратив можливість задовольняти свої естетичні, культурні та інші потреби, пов`язані зі спілкуванням з природою. Суд відмовив у задоволенні позовних вимог, вказавши на неможливість довести причинний зв`язок між діяльністю комбінату та вказаними наслідками.
Дайте правову оцінку ситуації. Чи обґрунтовані вимоги Кушніра? Які докази можуть бути подані для доведення причинного зв`язку?

Список використаної літератури: 26
Стоимость: 150.00 грн.


Тема: Екологія
Код работы: 201-08427
Описание: План
1. Правові засади обмеження та припинення екологічних прав громадян і юридичних осіб. Екологічні права, що не можуть бути обмежені.
2. Міжнародне співробітництво у галузі охорони довкілля.
3. Майнова відповідальність за екологічні правопорушення.
4. Фінансування заходів з охорони навколишнього природного середовища.
5. Питання для роздумів.
Як трансформувалося право власності на природні об’єкти за період незалежності України? Які зміни в правовий режим власності на природні ресурси внесено в зв’язку з прийняттям Земельного (2001 р.) та Цивільного (2003 р.) кодексів України?
6. Практичні завдання.
Задача 1
Фермер Величко подав до суду позов до адміністрації державного заповідника про відшкодування шкоди, заподіяної його господарству в результаті знищення дикими кабанами врожаю картоплі на ділянці 43 га. Адміністрація заповідника відмовилася прийняти позовні вимоги, вказавши, що вона не може нести відповідальність за поведінку диких тварин у стані природної волі.
Проаналізуйте ситуацію, що склалася. Обґрунтуйте позиції кожної із сторін у спорі. Яким має бути рішення суду? Чи змінилася б ситуація, якби шкода була заподіяна тваринами, котрі утримувалися в неволі, наприклад, в зоопарку?
Задача 2
Гр. Момонов, що раніше працював гірничим майстром на вугледобувній шахті, вирішив зайнятися приватною підприємницькою діяльністю по видобуванню корисних копалин будівельної групи (пісок, глина, гравій). Для цього він звернувся до районної Ради за місцем проживання з заявою про зареєстрування його як приватного підприємця та надання ліцензії на видобування корисних копалин. У наданні ліцензії йому було відмовлено з тих підстав, що громадяни можуть добувати корисні копалини лише для своїх особистих та побутових потреб. Момонов, не погодившись з рішенням Ради, звернувся до суду.
Яке рішення має прийняти суд? Який порядок надання громадянам надр у користування?
Задача 3
Гр. Огієнко з десятирічним сином прийшли до зоопарку, зупинилися біля клітки з риссю. Хлопчику захотілося нагодувати рись і він кинув до клітки шматок м`яса, що валявся поруч. Це помітив працівник зоопарку, який зробив Огієнку зауваження і провів його з сином до приміщення адміністрації зоопарку. Там представники адміністрації, пояснивши відвідувачам, що вони грубо порушили правила відвідування зоопарку, записали прізвище, ім`я та по-батькові гр. Огієнка, його місце проживання та запропонували піти з зоопарку.
Наступного дня рись захворіла, а через кілька днів здохла. За висновком ветеринара, смерть була спричинена внаслідок отруєння.
Адміністрація зоопарку звернулася до міліції з вимогою притягти гр. Огієнка до адміністративної відповідальності за вчинення дій, які потягли загибель рисі. Одночасно адміністрація пред`явила позов проти Огієнка про відшкодування шкоди, заподіяної зоопарку загибеллю рисі звичайної, яка занесена до Червоної книги України, в розмірі 2500 грн.
Яку відповідальність повинен нести гр. Огієнко? Чи правильно визначено розмір заподіяної шкоди?
7. Список використаної літератури.
Стоимость: 135.00 грн.

<< пред   1   ...  95   96   97   98   99   100   101   102   103   104   105    ...   389   след >>