Версия для печати Версия для печати

Тема: Гражданское право

Код работы: 201-10009
Стоимость: 135.00 грн.
Кол-во:  
Оценить
Описание:
Фото
Отзывы
Сопутствующее
Спросить
План
Варіант № 2 3
Теоретичне питання. Підстави виникнення цивільних прав та обов'язків. 3
Практичне завдання 1. 9
Лиховіт звернулася до суду із заявою про оголошення її колишнього чоловіка померлим і зазначила, що при розі¬рванні з ним шлюбу на утримання їхньої дитини були призначені аліме¬нти, які відповідач не сплачує впродовж 5 років. По даній справі вона порушила кримінальну справу, але оскільки місце знаходження відпові¬дача їй не відомо, то міліцією було оголошено його розшук. Суд на під¬ставі заяви Лиховіт і довідки з житлової контори за останнім місцем проживання відповідача виніс рішення про визнання Лиховіта безвісно відсутнім. Роз'яснюючи рішення суду, суддя зазначив, що через 3 роки після вступу даного рішення в силу, позивачка зможе порушити справу про оголошення свого чоловіка померлим. Крім цього істотних розхо¬джень між наслідками визнання фізичної особи безвісно відсутньою і оголошення її померлою немає.
Чи правильне рішення виніс суд? Чи правий суддя при роз’ясненні наслідків судового рішення?
Практичне завдання 2. 12
Чубенко видала довіреності Шумко і Киричко на отримання грошових вкладів у відділеннях ощадного банку міста Харкова. Незабаром вона померла. її сестри вчинили позов про визнання довіреностей недійсними і стягнення одержаних Шумко і Киричко сум, вказавши, що Чубенко в момент оформлення довіреностей внаслідок хворобливого стану не могла розуміти значення своїх дій і керувати ними. Суд позов не задовольнив, тому що, як встановила судово-психі¬атрична експертиза, Чубенко розуміла значення своїх дій і могла керува¬ти ними.
Як буде вирішена справа в касаційній інстанції? Чи може суд визна¬ти довіреності недійсними?
Варіант № 10 14
Теоретичне питання. Поняття зобов'язання. Принципи виконання зобов'язань. 14
Практичне завдання 1. 16
Маресов звернувся до Київського районного суду міста Харкова про стягнення неустойки в сумі 373 грн. і збитків у розмірі 546 грн. з будівельно-ремонтної фірми «Спецремонтстрой». У позовній заяві він зазначив, що 14 січня 2004 року він уклав із відпо¬відачем договір підряду на ремонт квартири, згідно з яким термін закін¬чення робіт був визначений 01 червня 2004 р. Але до зазначеного термі¬ну ремонт не був закінчений, а частина робіт взагалі була зроблена не якісно. Суд задовольнив позов частково і стягнув з відповідача тільки не¬устойку. У стягненні збитків позивачу було відмовлено на тій підставі, що це не було передбачено умовами договору. Маресов не погодився з та¬ким рішенням суду й оскаржив його в апеляційному порядку. На його дум¬ку, суд повинен був стягнути з відповідача як неустойку, так і збитки.
Яке рішення повинен прийняти суд апеляційної інстанції? Які види неустойки передбачені чинним законодавством ?
Практичне завдання 2. 18
Горський взяв напрокат піаніно строком на один рік, уклавши відповідну угоду з ательє прокату. У зв'язку з виїздом у 3-місячне відрядження Горський передав піаніно в тимчасове користу¬вання своєму сусідові Хмельову з умовою, що він платитиме вартість прокату за той час, поки піаніно буде знаходитися в його квартирі. Хмельов поставив піаніно біля батареї центрального опалення і незабаром в інструменті з'явились дві тріщини. Після закінчення строку угоди Гор¬ський повернув піаніно в ательє прокату. Проте після огляду інструмента ательє прийняти його відмовилось і запропонувало Горському відремо¬нтувати інструмент за свій рахунок. Горський відмовився виконати цю вимогу, пославшись на те, що винуватцем псування піаніно є Хмельов.
Чи мав право Горський передати піаніно Хмельову? Чи можливо, щоб Хмельов платив вартість прокату піаніно замість Горського і яким чином? За чий рахунок треба відремонтувати піаніно? Чи має право Горський потім вимагати компенсації збитків від Хмельова?
Список використаної літератури 20

Есть вопросы?

Вы можете задать нам вопрос(ы) с помощью следующей формы.

Имя:

Email

Пожалуйста, сформулируйте Ваши вопросы относительно Гражданское право: