Версия для печати Версия для печати

Тема: Земельне право

Код работы: 201-12111
Стоимость: 120.00 грн.
Кол-во:  
 
 
Голосов: 1
Оценить
Описание:
Фото
Отзывы
Сопутствующее
Спросить
ЗМІСТ
1. Реєстрація права власності на земельну ділянку: нормативно-правове регулювання, сутність, юридичне значення та порядок здійснення. 3
2. Спільні та відмінні риси земельного сервітуту та оренди землі. 13
Практичні завдання: 15
Задача 1
1. Громадянка республіки Туркменістан Мангадар Огли після смерті свого батька прийняла у спадщину земельну ділянку сільськогосподарського призначення площею 2,4 га, що розташована на території Жовтневої селищної ради Білопільського району Сумської області та отримала державний акт на право приватної власності на вказану земельну ділянку.
Незважаючи на вимоги чинного земельного законодавства, Мангадар Огли протягом року з моменту отримання у спадщину вказаної земельної ділянки не здійснила її відчуження та продовжує володіти нею.
Прокурор Білопільського району звернувся з позовом до громадянки Туркменістану про примусове припинення права власності на дану земельну ділянку, мотивуючи свої вимоги тим, що прокуратурою Білопільського району в порядку нагляду щодо захисту прав і свобод громадян та інтересів держави проведено перевірку дотримання вимог чинного земельного законодавства на території Жовтневої селищної ради.
В суді представник Мангадар Огли заявив, що Земельним кодексом України встановлено мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення. Тому представник відповідача позов не визнав, просив відмовити прокурору району в позові.
Вирішіть справу.
Фермер Москаленко веде господарство на 20 га власної і 15 га орендованої на 10 років землі. Як виявилося, розташована неподалік від орендованої ділянки водойма має лікувальні властивості була віднесена до категорії лікувальних. Навколо неї за наказом голови обласної державної адміністрації встановлено охоронну зону, в зв’язку з чим фермеру заборонили використовувати пестициди і агрохімікати, вирощувати овочі сімейства пасльонових (томати, картоплю, баклажани та ін.) та здійснювати полив на земельній ділянці. Цим же наказом 10 із 20 га, належних фермеру на праві власності, були включені до складу національного природного парку, через що господарська діяльність Москаленка теж зазнала істотних обмежень. Москаленко звернувся до суду з чотирма позовами: до орендодавця про відшкодування збитків або дострокове розірвання договору оренди в зв’язку з неможливістю використання об’єкта оренди за цільовим призначенням; до землевпорядної організації, яка встановила штучну межу на його земельній ділянці без достатніх, на його думку, підстав; до ОДА з вимогою скасувати наказ, як такий що обмежує його права та законні інтереси, і прийняти рішення про викуп у нього земельної ділянки й надання рівноцінної, у разі, якщо його земля вкрай необхідна для національного природного парку; до національного природного парку про відшкодування збитків.
Вирішіть справу за всіма чотирма вимогами. Чи правомірні дії голови ОДА? Чи може бути включена земельна ділянка до складу природно-заповідної території без викупу або вилучення її у власника чи користувача? Які зони встановлюються на землях національних природних парків і який режим їх використання?
Позовна заява 26
Список використаної літератури: 28

Есть вопросы?

Вы можете задать нам вопрос(ы) с помощью следующей формы.

Имя:

Email

Пожалуйста, сформулируйте Ваши вопросы относительно Земельне право: