Версия для печати Версия для печати

Тема: Земельне право

Код работы: 207-13096
Стоимость: 120.00 грн.
Кол-во:  
Оценить
Описание:
Фото
Отзывы
Сопутствующее
Спросить
ЗМІСТ
1. Поняття та загальна характеристика земельної реформи. 3
Задача 1. 9
В Житомирській області проводиться реконструкція автошляху загальнодержавного значення, що передбачено Державною програмою розвитку автомобільних доріг загального користування. Реконструкцію автошляху проводить підрядник, який, застосовуючи сучасні технології, виготовляє бетон високої якості, що використовується при покритті дорожнього полотна. Для виготовлення бетону необхідний пісок.
Листом облдержадміністрації надано дозвіл районним державним адміністраціям затверджувати проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок, змінювати їх цільове призначення та надавати в користування підряднику для влаштування кар’єрів по видобуванню ґрунту. За таких обставин райдержадміністрації в січні-березні поточного року затвердили проекти землеустрою, змінили цільове призначення земель сільськогосподарського та лісогосподарського призначення і надали в оренду земельні ділянки для влаштування кар’єрів по видобуванню ґрунту за 20 і більше кілометрів від автодороги, яка будується.
На підставі таких рішень підрядник порушує землі, влаштовує кар’єри по видобуванню, за його твердженням, ґрунту, з якого виділяє пісок певної фракції і використовує його для виготовлення бетону для реконструкції автошляху. При цьому він не отримав дозволу на спеціальне використання надр, не сплачує за користування ними, не відшкодовує втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.
Прокурор виніс ряд протестів на рішення райдержадміністрацій та припис підряднику про усунення порушень чинного законодавства.
У скарзі вищестоящому прокурору підрядник мотивував свої дії тим, що, по-перше, відповідно до ч. 2 ст. 122 ЗКУ районні державні адміністрації мають право надавати земельні ділянки за межами населених пунктів, в тому числі змінюючи їх цільове призначення, для будівництва об’єктів, пов’язаних з обслуговуванням жителів територіальних громад району. По-друге, земельні ділянки надані для видобування ґрунту, який не віднесено до корисних копалин. По-третє, ст. 208 ЗКУ звільняє від відшкодування втрат юридичні особи у разі використання земельних ділянок для будівництва державних об’єктів дорожнього будівництва.
Визначте коло правовідносин, що виникли в даному казусі.
Яке рішення за формою та змістом повинен прийняти вищестоящий прокурор?
Вирішити справу.
Задача 2. 12
Рішенням Київської обласної ради у 2003 році оголошено заказником – памяткою природи місцевого значення «Лісовий заказник місцевого значення «Ворзельський»» площею 85 га, затверджено Положення про лісовий заказник місцевого значення «Ворзельський» та зобов’язано Бучанську лісогосподарську установу управління житлово-комунального господарства Київської облдержадміністрації винести в натуру межі заказника, а контури меж нанести на планово-картографічні матеріали земле- і лісовпорядкування з детальною характеритикою в таксаційних описах.
Пунктом 1.2 вищезазначеного Положення передбачено, що заказник «Ворзельський» розташований в адміністративних межах Ворзельської сільської ради на території Бучанської лісогосподарської установи, а саме у кварталах № 14, 16, 17, 18, 19, 24, 28.
Відповідно до Охоронного зобов’язання, зареєстрованого в Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Київській області 1.02.2004 р., землекористувачем є Комунальне підприємство Київської обласної ради «Обласний лісгосп», яке має забезпечувати додержання вимог заповідного режиму на території заказника та згідно із Законом «Про природно-заповідний фонд» має винести в натуру межі природно-заповідної території, встановити державні межові, інформаційно-охоронні щити тощо. Цим Охоронним зобов’язанням забороняється надання ділянок під будівництво, в оренду.
Рішенням Ворзельської селищної ради від 20.01.2005 р. ТОВ «Курортіндустрія» (с.м.т. Ворзель) затверджено проект землеустрою та надано в оренду земельну ділянку площею 2,3 га терміном на 25 років для будівництва курортно-оздоровчого комплексу за адресою: Київська обл., с.м.т. Ворзель, вул. Леніна 35а. Цільове призначення – землі рекреаційного призначення.
В ході прокурорської перевірки накладанням планово-картографічних матеріалів лісовпорядкування Бучанської лісогосподарської установи на карту місцевості Ворзельської сільської ради встановлено, що вищезазначена земельна ділянка надана в оренду за рахунок земель лісового заказника «Ворзельський», розташованих у кварталі 14 відділу 6.
Прокурор звернувся до господарського суду Київської області з позовною заявою про скасування рішення Ворзельської селищної ради від 20.01.2005 р. та визнання недійсним договору оренди вищезазначеної земельної ділянки.
Визначте коло правовідносин, які виникли в даному казусі.
Вирішити справу.
Задача 3. 15
Державне агентство України з управління зоною відчуження (далі – ДАЗВ) своїм наказом затвердило Акт вибору та обстеження трьох земельних ділянок від 20 листопада 2012 р. за загальною площею 4,6 га, складеного комісією, створеною за наказом ДАЗВ. Обстеження земельних ділянок проводилося для ТОВ «Грин Волд» з метою проведення реабілітаційних заходів на території зони відчуження та відселеної частини зони безумовного (обов’язкового) відселення, реалізації проекту щодо створення вітрових електростанцій та виконання протоколу намірів щодо їх будівництва, затвердженого ДАЗВ від 10 травня 2011 р. на підставі Положення про ДАЗВ, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 р.
На земельних ділянках знаходяться деревна і чагарникова рослинність, відсутні особливо цінні угіддя, будівлі, споруди та інженерні мережі. Земельні ділянки розташовані на землях, які згідно з Законом «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» виводяться із господарського обігу, знаходяться у Київській області в межах територій, що згідно з Державними актами на право постійного користування землею надані Державному департаменту – Адміністрації зони відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення.
Тим же наказом від 20 листопада 2012 р. ТОВ «Грин Волд» надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення вищезазначених земельних ділянок. За наказом при укладенні договору із землевпорядною організацією ТОВ «Грин Волд» зобов’язане було передбачити:
- розрахунок втрат лісогосподарського виробництва та збитків, що будуть заподіяні ДАЗВ;
- погодження проекту землеустрою з ДАВЗ, органом земельних ресурсів, природоохоронним, санітарно-епідеміологічним органом, органом містобудування і архітектури та охорони культурної спадщини;
- обов’язкову державну землевпорядну експертизу.
Після одержання позитивного висновку експертизи ТОВ «Грин Волд» повинно передати проект землеустрою на затвердження до ДАВЗ.
Ознайомившись із наказом, керівництво ТОВ «Грин Волд» вирішило звернутись до відомої юридичної компанії для з’ясування правомірності цього документу.
Визначте коло правовідносин, які виникли в даному казусі.
Дайте розгорнутий юридичний аналіз наказу ДАЗВ та правових можливостей отримати земельні ділянки в Чорнобильській зоні.
На якому юридичному титулі ТОВ «Грин Волд» може отримати вищезазначені земельні ділянки?
Список використаної літератури: 19

Есть вопросы?

Вы можете задать нам вопрос(ы) с помощью следующей формы.

Имя:

Email

Пожалуйста, сформулируйте Ваши вопросы относительно Земельне право: