Версия для печати Версия для печати

Тема: Трудове право

Код работы: 201-15102
Стоимость: 180.00 грн.
Кол-во:  
Оценить
Описание:
Фото
Отзывы
Сопутствующее
Спросить
План
Задача 1
У районному центрі зайнятості звільненому за невідповідністю посаді за станом здоров'я (п. 2 ст. 40 КЗпП України) хірургу Матвієнко (вік 58 років і 6 місяців) запропонували достроково перейти на пенсію за віком, оскільки у нього 35 років загального трудового стажу. Матвієнко від цієї пропозиції відмовився і просив зареєструвати його як безробітного і виплачувати йому допомогу по безробіттю.
Чи правомірна пропозиція центра зайнятості і відмова від неї Матвієнко?
Протягом якого строку він може отримувати допомогу по безробіттю і в якому розмірі?
Чи може він, отримуючи допомогу, працювати на громадських роботах?
Задача 2
Волошин працював у автобусному парку шофером-кондуктором автобусу в автоколоні № 3, яка обслуговувала міжміські перевезення. За отримання грошей з двох пасажирів і невидачу їм квитків наказом директора автобусного парку йому було винесено догану. Одночасно Волошин був переміщений в автоколону № 1, яка обслуговує внутрішньоміські перевезення. КТС, куди звернувся Волошин з вимогою про відміну наказу, відмовила в задоволенні його вимог. Місцевий суд позов задовольнив частково: накладене дисциплінарне стягнення визнав необґрунтованим, оскільки з'ясувалося, що гроші з пасажирів брав не Волошин, а його напарник, але переміщення в автоколону № І визнав обґрунтованим. Волошин оскаржив рішення в апеляційний суд. У апеляції він послався на те, що в даному випадку було не переміщення, а переведення на іншу роботу, яке не могло бути здійснено без його згоди, бо змінилися умови, режим роботи, зменшився розмір премії.
Що мало місце в даному випадку: переведення чи переміщення? Що є підставою для переведення, переміщення і зміни істотних умов праці?
Як повинен вирішити справу апеляційний суд?
Задача 3
Тіщенко 2 вересня подала заяву про звільнення з роботи за власним бажанням. Наступного дня на роботу вона не вийшла. 12 жовтня вона прийшла за трудовою книжкою і від неї зажадали пояснення про відсутність на роботі, дати яке вона відмовилась. 13 жовтня за згодою профкому її звільнили за прогули з 3 вересня.
Тіщенко звернулася до суду з вимогою про зміну формулювання причин звільнення.
Який порядок звільнення за власним бажанням?
Що таке прогул?
Яке рішення повинен винести суд?
Задача 4
Після закінчення робочого дня, директор цукрового заводу запропонував працівникам бухгалтерії допомогти розвантажити машину з цукром тому, що наближалась гроза. Оплатити таку роботу як надурочну директор відмовився, мотивуючи це тим, що у працівників бухгалтерії ненормований робочий день і за це їм встановлена додаткова відпустка. Працівниці звернулися з заявою до КТС про стягнення оплати праці в надурочний час.
Що таке надурочні роботи?
Що собою уявляє ненормований робочий день?
Яким повинно бути рішення КТС?
Список використаної літератури

Есть вопросы?

Вы можете задать нам вопрос(ы) с помощью следующей формы.

Имя:

Email

Пожалуйста, сформулируйте Ваши вопросы относительно Трудове право: