Главная » Готовые студенческие работы  » Контрольные

Готовые контрольные - студенческие работы по праву.


Сортировать по:
наименованию (возр | убыв), цене (возр | убыв), рейтингу (возр | убыв)


<< пред   1   ...  135   136   137   138   139   140   141   142   143   144   145    ...   150   след >>




Тема: Цивільне право
Код работы: 201-10378
Описание: Зміст
1. Місце проживання громадян. 3
2. Умови і розмір цивільно-правової відповідальності. 6
3. Належне виконання зобов’язань. 13
Список використаної літератури: 20
Стоимость: 67.50 грн.


Тема: Цивільне право
Код работы: 201-10431
Описание: Зміст
Теоретичне питання. Об'єкти цивільних прав за законодавством України. 3
Практичне завдання 1. 6
Попов за домовленістю з і родичем Єгоровим передав останньому в управління за довіреністю автомобіль «Skoda-Superb» строком на один рік. Через рік Попов оформиш на ім'я Єгорова нову довіреність, а потім продовжив її ще на три роки. Таким чином, автомобіль знаходився в Єгорова протягом п'яти років. Через п'ять років Попов пред'явив у суді позов до Єгорова про повернення автомобіля, вказуючи, що повернути його в добровільному порядку відповідач від¬мовляється. Єгоров позову не визнав і пояснив, що автомобіль «Skoda-Superb» фактично належить йому, а не Попову. За словами відповідача, вони домовилися про його купівлю-продаж і так як коштів на переофо¬рмлення автомобіля у Єгорова не вистачало, вирішили, що Єгоров до накопичення необхідної суми буде користуватися автомобілем за довіре¬ністю, а Попов не буде пред'являти ніяких претензій з цього приводу. Також Єгоров стверджував, що він передав Попову в якості оплати за авто 37 300 грн. У підтвердження того, що він сплатив Попову 37 300 грн. Єгоров представив у суд розписку, у якій стверджувалось що Єгоров повернув Попову позичені 37300 грн. Єгоров просив визнати за ним право власності на автомобіль.
Чи можна визнати Єгорова власником автомобіля або автомобіль підлягає поверненню Попову? З якого моменту виникає право власності у набувача за договором? Яка із сторін несе ризик випадкової загибелі речі? Яке рішення повинен винести суд?
Практичне завдання 2. 10
П. Щукіна звернулася в нотаріальну контору з проханням завірити від імені її 12-річної доньки договір купівлі-продажу будинку, одержаного нею в спадщину. Крім цього вона продала й інші речі успадковані донькою (телевізор, два килими, меблі). Щодо прохання неповнолітньої Щукіної дільничний інспектор попередив матір про недопустимість без згоди доньки продавати її речі. Остання відповіла, що це не входить в компетенцію органів внутрішніх справ, і вона, як мати, має право розпоряджатися майном своєї дитини, а виручені від продажу гроші вона витратила на покупку умеблювання квартири, де вони з донь¬кою мешкають. За повідомленням інспектора, відділ освіти подав позов про визнання укладених правочинів недійсними.
Чи мала право неповнолітня Щукіна одержати у спадщину майно? Чи могла мати продавати майно своєї дочки? Як треба вирішити справу?
Список використаної літератури: 13
Стоимость: 67.50 грн.


Тема: Цивільне право
Код работы: 201-11190
Описание: ЗМІСТ
1. Опіка та піклування. 3
Практичне завдання 10
Задача 1 10
Шістнадцятирічному Сергію Фоменко було видано паспорт громадянина України. У зв'язку з цією подією він отримав від бабусі магнітофон. Через місяць після отримання подарунка Сергій домовився зі своїм приятелем сімнадцятирічним Андрієм Жуковим про обмін магнітофона на відеокамеру. Дозвіл на обмін магнітофона на відеокамеру Сергію Фоменку дала його бабуся. Незабаром обмін було зроблено. Дізнавшись про це, батько Сергія вимагав від Андрія Жукова повернути магнітофон і забрати свою відеокамеру, оскільки обмін було зроблено без його відома. Андрій Жуков відмовився. Він мотивував відмову тим, що згоду на обмін дала бабуся і тим, що Сергію виповнилося 16 років, він отримав паспорт і тому не потребує згоди батька на укладення угоди. Вирішіть справу по суті з посиланням на чинне законодавство.
Задача 2 14
Жуков пред'явив позов до виконкому Кіровоградської міської Ради народних депутатів про визнання недійсним договору дарування жилого будинку. Позивач зазначив, що після смерті дружини він за станом здоров'я не міг здійснювати догляд за будинком, належним йому на праві власності, і з метою отримання квартири 21 лютого 2003 року подарував його відповідачу, а 21 січня 2003 року йому була надана однокімнатна державна квартира. Посилаючись на те, що угоду уклав внаслідок збігу тяжких обставин ( тяжкої хвороби), позивач просив задовольнити позов. Рішення Ленінського районного суду м. Кіровограда від 14 вересня 2003 року в задоволенні позову відмовлено з таких причин: починаючи з 1998 року позивач звертався до відповідача з проханням про надання йому державної квартири в зв'язку з тим, що належний йому будинок невпорядкований і за станом здоров'я він не може в ньому проживати. Як виняток із загального правила прозивачеві 21.01.03 року була надана однокімнатна впорядкована квартира. Збігу тяжких обставин, на які посилається позивач з матеріалів справи не виявлено.
Чи правильне рішення прийняв суд? Обгрунтуйте відповідь.
Список використаної літератури 16
Стоимость: 60.00 грн.


Тема: Цивільне право
Код работы: 201-11191
Описание: ЗМІСТ
Правочини. Загальні положення про правочини. 3
Задача 1 11
База направила магазину "Яблучко " платіжне доручення на оплату магазином 400 грн за поставлені йому фрукти. Однак магазин в оплаті відмовив, посилаючись на те, що в платіжному дорученні відсутній номер договору або замовлення магазину. База повторно направила магазину платіжну вимогу-доручення з поясненням, що фрукти були відвантажені магазином за єдиною домовленістю з ним і що у подібних випадках у платіжних документах посилання на договір (замовлення) не потрібно. Крім того, фрукти були прийняті магазином за актом і реалізовані.
Як слід вирішити справу?
Задача 2 15
Василь'єва пред'явила позов до Сміянова про визнання права власності на жилий будинок . Позивачка зазначала, що в березні 2003 року вона домовилася з Орєховою про купівлю тією будинку. Оскільки у цей час Василь'єва зустрічалася зі Сміяновим і той обіцяв з нею одружитися, якщо договір купівлі-продажу буде оформлений на нього, вона з ним погодилася, внесла на рахунок Орєхової свої гроші (10 тис. грн.) і оформила договір купівлі-продажу на відповідача. Посилаючись на те, що Сміянов згодом її ошукав, а гроші за будинок фактично внесла вона, Василь'єва просила визнати зазначений договір недійсним і перевести на неї права й обов'язки покупця. У ході судових засідань встановлено, що договір купівлі- продажу будинку укладено в нотаріальній конторі 17.12.03. на підставі якого Сміянов став власником будинку Орєхової, та крім цього встановлено, що будинок придбано за кошти позивачки і відповідача (50/50). На період укладання договору купівлі-продажу (тобто на 17.12.03.) сторони не були сім'єю, у фактичних шлюбних відносинах не перебували.
Надайте ґрунтовне вирішення суперечки.
Список використаної літератури: 17
Стоимость: 60.00 грн.


Тема: Цивільне право
Код работы: 201-11192
Описание: ЗМІСТ
Представництво в цивільному праві. Довіреність. 3
Задача 1 9
У грудні 2003 року Давидова звернулася до суду з позовом до Львівського магазину №1 "Електрон" Львівської ПКФ "Електрон"" і Чернівецької ПКФ "Електрон" про обмін недоброякісного товару, відшкодування моральної шкоди та стягнення неустойки. Позивачка зазначала, що 29 березня 2003 року у фірмовому магазині №1 "Електрон" м. Львова вона придбала телевізор "Електрон" марки І-ТК за 1100 грн. На початку травня 2003 року, у період гарантійного строку, телевізор вийшов з ладу. Спочатку він був відремонтований, але через кілька днів знову перестав працювати. Посилаючись на те, що телевізор вийшов з ладу не з її вини, а відповідачі відмовилися відремонтувати або замінити його на якісний, позивачка просила задовольнити її вимоги, зокрема, зобов'язати відповідачів обміняти неякісний телевізор "Електрон" на аналогічний належної якості або на телевізор іншої моделі з відповідними перерахуваннями купівельної ціни, поновити строк давності для стягнення неустойки з Львівської ПКФ - за 245 днів, а з Чернівецької ПКФ - за 230 днів, а також стягнути з них по 500 грн. на відшкодування моральної шкоди. На судовому засіданні встановлено: а) телевізор придбано у Львівському магазині №1, що є структурним підрозділом ПКФ "Електрон", про що свідчить гарантійний талон з відповідною позначкою магазину; б) 5 травня 2003 року телевізор вийшов з ладу і позивачка звернулася до Кизманської телемайстерні, яка є структурним підрозділом Чернівецької ПКФ щодо надання їй, як споживачці, послуг з гарантійного ремонту телевізора, де його відремонтовано; в) 15 травня 2003 року телевізор знову вийшов з ладу, але на вимогу Давидової відремонтувати або замінити телевізор на інший - відмовлено усно, а 18 травня 2003 року - від Чернівецької ПКФ надійшла письмова відмова відремонтувати або замінити телевізор "Електрон".
Задача 2 17
Представник Відкритого акціонерного товариства "Бернар" звернувся до адвокатської контори із запитанням: Чи правильно вважати дату продажу першої акції ВАТ "Бернар" датою зміни форми власності з державної на колективну?
Надайте класифіковану консультацію з даного питання.
Список використаної літератури: 20
Стоимость: 60.00 грн.


Тема: Цивільне право
Код работы: 201-11286
Описание: ЗМІСТ
Вступ 3
1. Договір довічного утримання. 4
2. Поняття, види та форми лізингу. 8
3. Правова характеристика і значення притримання. 15
Задача 17
Договором підряду на капітальне будівництво адміністративного будинку було передбачено, що у випадку прострочення закінчення будівництва об'єкта більш ніж на 6 місяців підрядчик сплачує неустойку в розмірі 50 відсотків кошторисної вартості об'єкта. У зв'язку з пропуском цього терміну замовник пред'явив позов про стягнення об підрядчика неустойки в сумі 1200000 грн. Заперечуючи проти позову, підрядчик у засіданні господарського суду представив докази того, що в результаті повені була знищена значна частина будівельних матеріалів, заготовлених для своєчасного закінчення будівництва. Позивач наполягав на задоволенні позовних вимог. Він звернув увагу на те, що договором передбачене звільнення сторін від відповідальності тільки в тому випадку, якщо обов'язок неналежно виконаний або невиконана з вини іншої сторони. Відповідач думав, що ця умова не виключає дії загального правила: "немає провини - немає відповідальності".
Як вирішити спір?
Висновок 20
Список використаної літератури: 23
Стоимость: 84.00 грн.


Тема: Цивільне право
Код работы: 201-11308
Описание: ЗМІСТ
1. Поняття та загальна характеристика не договірних зобов’язань. 3
Практичне завдання № 1. 11
З жовтня військова частина закупила у сільськогосподарського підприємства 50 т. картоплі. Половину картоплі (25 т.) було вивезено відразу, а решта залишилася у сільськогосподарського підприємства на зберіганні до 18 травня.
Внаслідок пожежі у сільськогосподарському підприємстві, що сталася 5 листопада з випадкових причин, частина картоплі (приблизно 15т., стала не придатна для використання в їжу. 15 листопада військова частина звернулася до сільськогосподарського підприємства з претензією про передачу їй 25 т. картоплі в натурі. 10т. картоплі сільськогосподарське підприємство повернуло без заперечень, а щодо різниці в 15 т. відмовило і в задоволенні претензійних вимог, спираючись на те, що ризик випадкової загибелі картоплі несе військова частина.
Військова частина подала позовну заяву до господарського суду про витребування від сільськогосподарського підприємства 15 т. картоплі в натурі.
Яке рішення має прийняти суд?
Практичне завданий № 2. 14
Федоренко звернувся в АКБ «Базис» за кредитом і одержав його під заставу належного йому на правах приватної власності житлового будинку. Між сторонами були укладені два договори — кредитний договір і договір про заставу. Проте, через день Федоренко було запропоновано замінити договір про заставу договором купівлі-продажу будинку. Доцільність такої заміни представник банк пояснив тим, що застава будинку потребує особливої реєстрації, а у випадку не повернення кредиту потребується одержання рішення суду на його продаж. Все це пов'язано з великим клопотом і додатковими витратами. Інтереси Федоренка будуть гарантовані тим, що в договір буде включена умова, за якою банк приймає на себе зобов'язання учинити зворотний продаж будинку Федоренко, якщо він своєчасно сплатить борг перед банком. Федоренко звернувся за консультацією в юридичну фірму «Процес».
Яку відповідь йому повинні дати в юридичній фірмі?
Список використаної літератури: 16
Стоимость: 72.00 грн.


Тема: Цивільне право
Код работы: 201-11328
Описание: ЗМІСТ
1. Поняття та характеристика договору концесії. 3
2. Особливості оренди державного та комунального майна. 7
3. Правова характеристика і значення завдатку. 17
Задача 20
Покупець ТОВ «Імпульс» пред'явив до постачальника АТ «Металмаш» позов про стягнення збитків і неустойки за прострочення постачання комплектуючих виробів. Заперечуючи проти позову, постачальник звернув увагу на відсутність своєї вини. Він представив докази того, що йому у свою чергу не були поставлені двома заводами кольорові метали, необхідні для виготовлення комплектуючих виробів. Крім того, він представив докази відсутності цих металів на його складі. На думку позивача, відповідач саме і винний у тім, що належним чином не подбав про забезпечення свого виробництва матеріалами і сировиною, необхідними для виготовлення комплектуючому виробі, і своєчасного постачання їхньому покупцеві.
Як вирішити спір?
Список використаної літератури: 23
Стоимость: 84.00 грн.


Тема: Цивільне право
Код работы: 201-12222
Описание: План
Перша частина 3
1. Поняття правочину. Умови дійсності правочинів. 3
Практичне завдання № 1. 5
В господарському суд Харківської області звернулися кредитори товариства з додатковою відповідальністю «Спектр» із позовом про ліквідацію товариства в зв'язку з його неспроможністю (банкрутством). До складу майна, що підлягає розподілу між кредитора¬ми, позивачі просили включити й активи дочірнього підприємства ТДВ «Спектр», а також майно, закріплене за представництвами і філіями ТДВ в інших містах. Заперечуючи проти запропонованих вимог, представник відповідача заявив, що дочірнє підприємство є самостійною юридичною особою і по боргах підприємства-засновника не відповідає. Іногородні філії, згідно з положенням про філії, також є юридичними особами і не повинні ліквідуватися. Крім того, ліквідація товариства в зв'язку з його банкрутством можлива тільки після застосування санації, тому що не виключається можливість його фінансового оздоровлення.
Оцініть викладені доводи У чому полягає особливість правового по-ложення товариств із додатковою відповідальністю? Охарактеризуйте правове положення філій, представництв юридичної особи та дочір¬ніх підприємств.
Практичне завдання № 2 8
Осталчук, збираючись їхати в довгострокове службове відрядження до однієї з країн Центральної Африки, 20 верес¬ня 2004 року за пів ціни продав всі свої зимові речі Сокольскому. Але через складні політичні умови в тій країні, куди мав поїхати Остапчук, відрядження було відмінено 4 листопада 2004 року.
Зважаючи на те, що поновити свій гардероб усіма необхідними зимовими речами до початку зими Остапчук матеріально неспроможний, він звернувся в суд з позовом про визнання правочину купівлі-продажу речей між ним і Сокольским недійсною, як укладеної внаслідок помилки.
Сокольский заперечував проти позову, пояснивши, що такі обстави-ни не можуть впливати на дійсність правочину. А крім того, як пояснив Сокольский, частину речей він вже подарував своєму батькові.
Яке рішення має прийняти суд? Розберіть доводи сторін.
Частина 2 10
1. Поняття та загальна характеристика не договірних зобов’язань. 10
Практичне завдання № 1. 18
З жовтня військова частина закупила у сільськогосподарського підприємства 50 т. картоплі. Половину картоплі (25 т.) було вивезено відразу, а решта залишилася у сільськогосподарського підприємства на зберіганні до 18 травня.
Внаслідок пожежі у сільськогосподарському підприємстві, що сталася 5 листопада з випадкових причин, частина картоплі (приблизно 15т., стала не придатна для використання в їжу. 15 листопада військова частина звернулася до сільськогосподарського підприємства з претензією про передачу їй 25 т. картоплі в натурі. 10т. картоплі сільськогосподарське підприємство повернуло без заперечень, а щодо різниці в 15 т. відмовило і в задоволенні претензійних вимог, спираючись на те, що ризик випадкової загибелі картоплі несе військова частина.
Військова частина подала позовну заяву до господарського суду про витребування від сільськогосподарського підприємства 15 т. картоплі в натурі.
Яке рішення має прийняти суд?
Практичне завданий № 2. 21
Федоренко звернувся в АКБ «Базис» за кредитом і одержав його під заставу належного йому на правах приватної власності житлового будинку. Між сторонами були укладені два договори — кредитний договір і договір про заставу. Проте, через день Федоренко було запропоновано замінити договір про заставу договором купівлі-продажу будинку. Доцільність такої заміни представник банк пояснив тим, що застава будинку потребує особливої реєстрації, а у випадку не повернення кредиту потребується одержання рішення суду на його продаж. Все це пов'язано з великим клопотом і додатковими витратами. Інтереси Федоренка будуть гарантовані тим, що в договір буде включена умова, за якою банк приймає на себе зобов'язання учинити зворотний продаж будинку Федоренко, якщо він своєчасно сплатить борг перед банком. Федоренко звернувся за консультацією в юридичну фірму «Процес».
Яку відповідь йому повинні дати в юридичній фірмі?
Список використаної літератури: 23
Стоимость: 150.00 грн.


Тема: Цивільне право
Код работы: 202-07002
Описание: План
Вступ
Основна частина
1. Поняття та загальна характеристика не договірних зобов’язань.
2. Практичне завдання 1.
З жовтня військова частина закупила у сільськогосподарського підприємства 50 т. картоплі. Половину картоплі (25 т.) було вивезено відразу, а решта залишилася у сільськогосподарського підприємства на зберіганні до 18 травня.
Внаслідок пожежі у сільськогосподарському підприємстві, що сталася 5 листопада з випадкових причин, частина картоплі (приблизно 15т., стала не придатна для використання в їжу. 15 листопада військова частина звернулася до сільськогосподарського підприємства з претензією про передачу їй 25 т. картоплі в натурі. 10т. картоплі сільськогосподарське підприємство повернуло без заперечень, а щодо різниці в 15 т. відмовило і в задоволенні претензійних вимог, спираючись на те, що ризик випадкової загибелі картоплі несе військова частина.
Військова частина подала позовну заяву до господарського суду про витребування від сільськогосподарського підприємства 15 т. картоплі в натурі.
Яке рішення має прийняти суд?

3. Практичне завдання 2.
Федоренко звернувся в АКБ «Базис» за кредитом і одержав його під заставу належного йому на правах приватної власності житлового будинку. Між сторонами були укладені два договори — кредитний договір і договір про заставу. Проте, через день Федоренко було запропоновано замінити договір про заставу договором купівлі-продажу будинку. Доцільність такої заміни представник банк пояснив тим, що застава будинку потребує особливої реєстрації, а у випадку не повернення кредиту потребується одержання рішення суду на його продаж. Все це пов'язано з великим клопотом і додатковими витратами. Інтереси Федоренка будуть гарантовані тим, що в договір буде включена умова, за якою банк приймає на себе зобов'язання учинити зворотний продаж будинку Федоренко, якщо він своєчасно сплатить борг перед банком. Федоренко звернувся за консультацією в юридичну фірму «Процес».
Яку відповідь йому повинні дати в юридичній фірмі?

Висновок
Стоимость: 117.00 грн.

<< пред   1   ...  135   136   137   138   139   140   141   142   143   144   145    ...   150   след >>