Главная » Готовые студенческие работы  » Контрольные

Готовые контрольные - студенческие работы по праву.


Сортировать по:
наименованию (возр | убыв), цене (возр | убыв), рейтингу (возр | убыв)


<< пред   1   ...  39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49    ...   150   след >>




Тема: Екологічне право
Код работы: 201-10074
Описание: План
Завдання № 1 3
Сім'я Коваленків з п'яти осіб уклала з місцевим колективним сільськогосподарським підприємством договір оренди на рибогосподарське використання частини ставка строком на 10 років. Згідно договором оренди орендар зобов'язаний у рахунок 10% орендної плати передавати підприємству вирощену рибу до закінчення рибогосподарського сезону.
Через чотири місяці після підписання договору керівник орендного підприємства звернувся з вимогою до підприємства припинити вимочувати у ставку коноплі і льон, використовувати прибережну смугу під розміщення споруд для зберігання сільськогосподарських машин, захоронення пестицидів і миття тари з-під мінеральних добрив, оскільки спостерігається загибель молоді риби та дорослих риб. Якщо така діяльність з боку підприємства не буде припинена, то він змушений буде знизити розмір орендної плати і відмовитися від оплати в натурі.
Керівник підприємства заперечив, посилаючись на той факт, що ці умови не передбачені цим договором, а що стосується риби, то це результат непродуманого годування та догляду за водоймою.
У серпні після липневих дощів більша частина вирощеної риби кількістю 85 тонн загинула. Коваленко С. звернувся з позовом до суду про відшкодування завданої шкоди, а також про усунення екологічно шкідливої діяльності з боку підприємства.
Суд відмовив у прийомі та розгляді позовних вимог, посилаючись на непідвідомчість суду даного спору.
Визначити коло суспільних правовідносин. Чи допущені в даному випадку порушення екологічних прав громадян?
Вирішити справу.
Завдання № 2 6
У травні 2000 р. житель м. Миколаєва Христенко А. отримав за договором дарування від свого батька житловий будинок, що розташований у с. Великі Луги Херсонської області. Для обслуговування житлового будинку і господарських споруд рішенням колективного господарства було виділено 0,06 га земельної ділянки.
У липні 2002 р. згідно з заявою Христенка А. додатково було виділено 0,19 га для ведення особистого підсобного господарства.
У квітні 2003 р. Христенко А. уклав договір ореади всієї земельної ділянки з працівником районної заготівельної контори Скадовська Семенюком Л., який зобов'язаний утримувати в належному стані житловий будинок і господарські споруди та передавати третину коштів власникові будинку за надання земельної ділянки для розташування літнього табору відпочинку для працівників Черкаської меблевої фабрики.
На початку серпня гр. Христенку А. стало відомо, що розрахунки з меблевою фабрикою Семенюк Л. здійснює не грошовою готівкою, а отримує меблеві приналежності, які в свою чергу реалізує місцевому населенню. Вважаючи, що Семенюк Л. порушує умови договору та його право власності на землю, Христенко А. звернувся з позовом до суду про припинення договору оренди земельної ділянки.
Визначити коло суспільних правовідносин; чи є обґрунтованими мотиви гр. Христенка А.? Вирішити справу.
Завдання № 3 9
Група водіїв-пенсіонерів створила гаражний кооператив і звернулася до міської ради народних депутатів з проханням передати у власність земельну ділянку розміром 2 га з розрахунку будівництва кожного гаража в межах 0,01 га. При цьому ставилося питання про доцільність передачі у власність кооперативу ставка-копані для миття автомобілів.
Міська рада задовольнила заяву кооперативу частково і винесла рішення про передачу у власність 1 га вільних земель міської забудови з розрахунку розташування 100 гаражів. Голова гаражного кооперативу звернувся до прокурора міста зі скаргою про неправомірність такого рішення.
Визначити коло суспільних правовідносин; чи є рішення міської ради правомірним?
Вирішити справу.
Список використаної літератури: 12
Стоимость: 67.50 грн.


Тема: Екологічне право
Код работы: 201-10085
Описание: План
Завдання №1 3
Спільне підприємство, що діє на території області, здійснює підприємницьку діяльність щодо ввезення на територію України на реалізацію вторинної сировини з європейських країн. Міська рада, на території якої функціонує орган управління спільного підприємства, прийняла рішення про заборону його діяльності, оскільки вона суперечить чинному законодавству в частині завезення в Україну особливо токсичних та екологічно небезпечних відходів.
Юридична фірма, яка обслуговує спільне підприємство звернулася до господарського суду з позовом про визнання цього рішення незаконним, оскільки воно обмежує його господарську діяльність.
Визначити коло суспільних правовідносин; чи підлягає позов задоволенню?
Вирішити справу.
Завдання № 2 5
Колективне сільськогосподарське підприємство "Мрія" звернулося до суду з позовом про відшкодування збитків на суму 300 тис. гривень, завданих самовільним захопленням земельної ділянки членом цього підприємства Остапенко.
У судовому засіданні Остапенко пояснила, що вона, крім своєї, користувалася присадибною ділянкою померлих батьків у розмірі 0,32 га, оскільки є їх спадкоємницею. На цій ділянці Остапенко збудувала хлів, інші господарські споруди для вирощування тварин, птиці, ведення тепличного господарства.
Суд вирішив, що Остапенко повинна відшкодувати завдані колективному сільськогосподарському підприємству "Мрія" збитки в натурі, тобто передати йому одержаний зі спірної ділянки врожай помідорів та неодержані доходи за час незаконного користування ділянкою.
Визначити коло правовідносин; які особливості права користування успадкованою земельною ділянкою?
Чи законне рішення суду?
Вирішити справу.
Завдання № 3 8
Податкова інспекція звернулася до місцевого суду із заявою про стягнення платежів з гр. Бойка Ф. за використання ним водних ресурсів і загальнопоширених корисних копалин.
У суді Бойко Ф. пояснив, що на земельній ділянці, яка виділена йому і передана для ведення фермерського господарства, міститься ставок, який він використовує для напування худоби, є також запаси глини, гравію та піску, які він використовував для будівництва господарських споруд та шляхів. Такі ресурси, на його думку, він має право використовувати безоплатно, враховуючи, що періодично і вчасно вносить земельний податок за передану в його власність землю.
Розкрити особливості даних правовідносин; дати аналіз основних екологічних обов'язків громадян.
Вирішити справу.
Список використаної літератури 10
Стоимость: 67.50 грн.


Тема: Екологічне право
Код работы: 201-11196
Описание: Зміст
1. Співвідношення категорій «природні ресурси загальнодержавного і місцевого значення» та «природні ресурси державної і комунальної власності» (на основі аналізу Закону «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про природно-заповідний фонд», Водного, Земельного та Лісового кодексів України). 3
2. Правові засади використання виключної (морської) економічної зони та континентального шельфу України. 9
3. Право власності на природні ресурси: поняття, особливості, зміст, суб’єкти та об’єкти. 15
4. Види права користування лісами. Підстави і порядок виникнення та припинення права спеціального використання лісових ресурсів. 22
Питання для роздумів: З’ясуйте співвідношення понять “безпечне для життя і здоров’я довкілля”, “сприятливе для життя і здоров’я довкілля”, “здорове довкілля”, “чисте довкілля”. Чому, на Вашу думку, вітчизняне законодавство закріплює право саме на безпечне навколишнє середовище? 27
Задача 1. 28
Державний інспектор ветеринарної медицини виніс постанови про накладення адміністративних штрафів на гр. Іванова, який на власній присадибній ділянці відстрілював ворон та спіймав за допомогою петлі зайця, та на гр. Петрова, який зазначеного зайця у Іванова купив і утримував у себе вдома з метою отримати гібридів з домашнім кролем.
Іванов і Петров оскаржили дії інспектора. На їх думку, ворони є шкідниками, тому знищувати їх корисно для сільського господарства, заєць був відловлений не в межах мисливських угідь, на землях приватної власності і без використання зброї, тому такі дії є загальним природокористуванням і не вимагають одержання спеціального дозволу.
Чи законні дії інспектора? Чи є порушення в діях Іванова і Петрова? Якщо так, то які заходи відповідальності мають бути застосовані до названих осіб?
Задача 2. 32
Мешканці села звернулися до суду з позовом до ПП “Лісівник” про усунення перешкод у здійсненні загального природокористування. В позові зазначалося, що райдержадміністрація 20 квітня 2005 р. надала ПП в оренду ділянку лісового фонду площею 80 га на 20 років для заготівлі другорядних лісових матеріалів, а підприємство заборонило місцевим жителям здійснювати збір грибів, ягід, лікарських рослин, кормів для худоби та інших продуктів лісу, а також перебувати в лісі з будь-якою метою. При цьому громадяни не мають іншої можливості задовольняти свої потреби у загальному природокористуванні, оскільки інших лісів, крім заповідних, в районі немає. У зв’язку з цим мешканці села вимагають розірвати договір оренди з ПП.
Чи підлягає позов задоволенню? Вирішіть справу. Розгляньте ситуацію, у разі, коли такий договір було б укладено 20 квітня 2006 р.?
Задача 3. 35
Сільськогосподарське акціонерне підприємство “Зірка” уклало з приватним підприємцем Ніканоровим В.В. договір, згідно з яким Ніканорову на 3 роки в оренду здається ставок, що знаходиться на території підприємства для риборозведення. Прокурор району подав позов до суду про визнання договору недійсним через невідповідність його водному законодавству, мотивуючи там, що води знаходяться у виключній власності держави і підприємство не має права розпоряджатися водним об’єктом. Голова правління акціонерного товариства вважає, що, оскільки ставок штучного походження (створений самим підприємством для господарських потреб) і знаходиться на землях, котрі належать товариству на праві власності, товариство має право розпоряджатися ним за власним розсудом і договір цілком правомірний.
Оцініть законність укладеного договору, дій прокурора та аргументів голови правління товариства.
Список використаної літератури 38
Стоимость: 84.00 грн.


Тема: Екологічне право
Код работы: 201-11241
Описание: Зміст
1. Принципи екологічного права як галузі та їх співвідношення з принципами правової охорони навколишнього природного середовища (ст. 3 закону «Про охорону навколишнього природного середовища») 3
2. Відповідальність за ядерну шкоду: національне і міжнародно-правове регулювання. 7
3. Органи управління у галузі охорони навколишнього природного середовища спеціальної компетенції: система, завдання, повноваження. 15
4. Екологічне страхування. Екологічний аудит та його відмінність від екологічної експертизи. 24
ПИТАННЯ ДЛЯ РОЗДУМІВ: 29
Проаналізуйте основні наукові погляди на юридичну природу сукупності норм, що складають екологічне право. Визначте й аргументуйте свою позицію з цього питання. Чи має, на Вашу думку, практичне значення теоретична дискусія з приводу юридичної природи і сутності екологічного права як галузі?
ПРАКТИЧНІ ЗАВДАННЯ 31
Завдання 1
20 грудня 2008 року громадяни Сирцов і Хоменко спиляли на території лісгоспу десять молодих сосен, маючи на меті реалізувати їх напередодні Нового року. Оскільки шлаґбаум на лісовій дорозі заважав, підігнати вантажівку для вивезення дерев, Хоменко спробував його відкрити, але Сирцов, який був у нетверезому стані, запропонував його взагалі зламати, що і було зроблено.
Вкажіть, які види юридичної відповідальності тягнуть за собою правопорушення, вчинені Сирцовим і Хоменко. Обчисліть розмір шкоди, заподіяної лісовому господарству. Чи змінилася б відповідальність правопорушників, якби сосни були зрубані ними в межах міста?
Завдання 2
Мешканці села звернулися до суду з позовом до ПП “Рибгосп” про усунення перешкод у здійсненні загального природокористування. В позові зазначалося, що сільрада надала ПП став в оренду на 20 років для риборозведення, а підприємство заборонило місцевим жителям здійснювати любительське рибальство у водоймі, а також напувати худобу, плавати на човнах, купатися, брати воду для поливу городів, мити транспортні засоби тощо. При цьому громадяни не мають іншої можливості задовольняти свої потреби у загальному природокористуванні, оскільки найближча водойма розташована за 20 км від села. У зв’язку з цим мешканці села вимагають розірвати договір оренди з ПП.
Вирішіть справу.
Завдання 3
Громадянин Швейцарії Дам’є звернувся до Харківської міської ради з пропозицією про викуп земельної ділянки в межах міста, що віднесена до категорії земель лісогосподарського призначення і межує з міським парком ім. Горького. Міськрада відмовила гр. Дам’є, посилаючись на те, що іноземцям такі ділянки у власність надаватися не можуть. В той же час, з метою залучення іноземних інвестицій, швейцарському підприємцю було запропоновано взяти зазначену ділянку в оренду за умови обґрунтування добросовісності її подальшого використання. Гр. Дам’є, в свою чергу, дав згоду орендувати ділянку на 50 років з метою заготівлі деревини і будівництва та експлуатації розважального комплексу.
Оцініть законність дій Ради. Чи правомірним буде укладення вказаного договору оренди? Чи необхідно при його укладенні змінювати цільове призначення ділянки?
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 37
Стоимость: 108.00 грн.


Тема: Екологічне право
Код работы: 201-11287
Описание: Зміст
1. Принципи екологічного права як галузі та їх співвідношення з принципами правової охорони навколишнього природного середовища (ст. 3 закону «Про охорону навколишнього природного середовища») 3
2. Відповідальність за ядерну шкоду: національне і міжнародно-правове регулювання. 6
3. Органи управління у галузі охорони навколишнього природного середовища спеціальної компетенції: система, завдання, повноваження. 13
4. Екологічне страхування. Екологічний аудит та його відмінність від екологічної експертизи. 22
Питання до роздумів: 27
Проаналізуйте основні наукові погляди на юридичну природу сукупності норм, що складають екологічне право. Визначте й аргументуйте свою позицію з цього питання. Чи має, на Вашу думку, практичне значення теоретична дискусія з приводу юридичної природи і сутності екологічного права як галузі?
Задача 1 29
20 грудня 2008 року громадяни Сирцов і Хоменко спиляли на території лісгоспу десять молодих сосен, маючи на меті реалізувати їх напередодні Нового року. Оскільки шлаґбаум на лісовій дорозі заважав, підігнати вантажівку для вивезення дерев, Хоменко спробував його відкрити, але Сирцов, який був у нетверезому стані, запропонував його взагалі зламати, що і було зроблено.
Вкажіть, які види юридичної відповідальності тягнуть за собою правопорушення, вчинені Сирцовим і Хоменко. Обчисліть розмір шкоди, заподіяної лісовому господарству. Чи змінилася б відповідальність правопорушників, якби сосни були зрубані ними в межах міста?
Задача 2 31
Мешканці села звернулися до суду з позовом до ПП “Рибгосп” про усунення перешкод у здійсненні загального природокористування. В позові зазначалося, що сільрада надала ПП став в оренду на 20 років для риборозведення, а підприємство заборонило місцевим жителям здійснювати любительське рибальство у водоймі, а також напувати худобу, плавати на човнах, купатися, брати воду для поливу городів, мити транспортні засоби тощо. При цьому громадяни не мають іншої можливості задовольняти свої потреби у загальному природокористуванні, оскільки найближча водойма розташована за 20 км від села. У зв’язку з цим мешканці села вимагають розірвати договір оренди з ПП.
Вирішіть справу.
Задача 3 33
Громадянин Швейцарії Дам’є звернувся до Харківської міської ради з пропозицією про викуп земельної ділянки в межах міста, що віднесена до категорії земель лісогосподарського призначення і межує з міським парком ім. Горького. Міськрада відмовила гр. Дам’є, посилаючись на те, що іноземцям такі ділянки у власність надаватися не можуть. В той же час, з метою залучення іноземних інвестицій, швейцарському підприємцю було запропоновано взяти зазначену ділянку в оренду за умови обґрунтування добросовісності її подальшого використання. Гр. Дам’є, в свою чергу, дав згоду орендувати ділянку на 50 років з метою заготівлі деревини і будівництва та експлуатації розважального комплексу.
Оцініть законність дій Ради. Чи правомірним буде укладення вказаного договору оренди? Чи необхідно при його укладенні змінювати цільове призначення ділянки?
Список використаної літератури: 36
Стоимость: 108.00 грн.


Тема: Екологічне право
Код работы: 201-11301
Описание: Зміст:
1. Правові засади обмеження та припинення екологічних прав громадян і юридичних осіб. Екологічні права, що не можуть бути обмежені. 3
2. Міжнародне співробітництво у галузі охорони довкілля. 10
3. Майнова відповідальність за екологічні правопорушення. 14
4. Фінансування заходів з охорони навколишнього природного середовища. 18
5. Питання для роздумів: 23
Як трансформувалося право власності на природні об’єкти за період незалежності України? Які зміни в правовий режим власності на природні ресурси внесено в зв’язку з прийняттям Земельного (2001 р.) та Цивільного (2003 р.) кодексів України?
Задача 1 27
Фермер Величко подав до суду позов до адміністрації державного заповідника про відшкодування шкоди, заподіяної його господарству в результаті знищення дикими кабанами врожаю картоплі на ділянці 43 га. Адміністрація заповідника відмовилася прийняти позовні вимоги, вказавши, що вона не може нести відповідальність за поведінку диких тварин у стані природної волі.
Проаналізуйте ситуацію, що склалася. Обґрунтуйте позиції кожної із сторін у спорі. Яким має бути рішення суду? Чи змінилася б ситуація, якби шкода була заподіяна тваринами, котрі утримувалися в неволі, наприклад, в зоопарку?
Задача 2 30
Гр. Момонов, що раніше працював гірничим майстром на вугледобувній шахті, вирішив зайнятися приватною підприємницькою діяльністю по видобуванню корисних копалин будівельної групи (пісок, глина, гравій). Для цього він звернувся до районної Ради за місцем проживання з заявою про зареєстрування його як приватного підприємця та надання ліцензії на видобування корисних копалин. У наданні ліцензії йому було відмовлено з тих підстав, що громадяни можуть добувати корисні копалини лише для своїх особистих та побутових потреб. Момонов, не погодившись з рішенням Ради, звернувся до суду.
Яке рішення має прийняти суд? Який порядок надання громадянам надр у користування?
Задача 3 33
Гр. Огієнко з десятирічним сином прийшли до зоопарку, зупинилися біля клітки з риссю. Хлопчику захотілося нагодувати рись і він кинув до клітки шматок м`яса, що валявся поруч. Це помітив працівник зоопарку, який зробив Огієнку зауваження і провів його з сином до приміщення адміністрації зоопарку. Там представники адміністрації, пояснивши відвідувачам, що вони грубо порушили правила відвідування зоопарку, записали прізвище, ім`я та по-батькові гр. Огієнка, його місце проживання та запропонували піти з зоопарку.
Наступного дня рись захворіла, а через кілька днів здохла. За висновком ветеринара, смерть була спричинена внаслідок отруєння.
Адміністрація зоопарку звернулася до міліції з вимогою притягти гр. Огієнка до адміністративної відповідальності за вчинення дій, які потягли загибель рисі. Одночасно адміністрація пред`явила позов проти Огієнка про відшкодування шкоди, заподіяної зоопарку загибеллю рисі звичайної, яка занесена до Червоної книги України, в розмірі 2500 грн.
Яку відповідальність повинен нести гр. Огієнко? Чи правильно визначено розмір заподіяної шкоди?
Список використаної літератури: 35
Стоимость: 108.00 грн.


Тема: Екологічне право
Код работы: 201-12007
Описание: ЗМІСТ
Завдання № 1 3
У процесі обговорення на сесії обласної ради основних напрямів соціально-економічного розвитку регіону група депутатів висловила сумнів щодо деяких положень документа. Вказувалось на доцільність закріплення пріоритету економічного розвитку, роздержавлення основних засобів виробництва, зокрема природних і сировинних ресурсів, збереження виключно територій заповідного фонду, запровадження плати за використання природних ресурсів як універсального засобу мотивації діяльності, ліквідації нормативних засад стягнення плати у межах встановлення лімітів природокористування.
За рішенням обласної ради зазначений документ був схвалений. Прокурор області вніс протест на це рішення, вважаючи, що воно не базується на вимогах чинного екологічного законодавства.
Визначити коло суспільних правовідносин; чи підлягає протест задоволенню?
Вирішити справу.
Завдання № 2 6
Громадянин Лукашук О. звернувся до суду з позовом про повернення колекції червоноволої казарки, затриманої органами міліції при переміщенні через кордон.
У заяві гр. Лушщук О. відзначав, що колекцію червоноволої казарки від придбав у власність за кордоном, де перебував на міжнародному конгресі захисників тварин. Рішення органів митниці про примусове вилучення колекції тварин, які в Україні занесені до Червоної книги, не можна визнати правомірним, оскільки вони придбані у власність за межами України. Перебуваючи з екскурсією у заповіднику, йому, як і деяким екскурсантам, керівництвом заповідника було презентовано зазначену колекцію з метою акліматизації тварин у природних умовах України.
Цю колекцію, на думку Лукашука О., пропонується експонувати і розводити в місцевому зоопарку, приватизованому 10 липня 1992 р. товариством охорони диких тварин, головою правління якого він є ще з квітня 1990 р.
Визначити коло суспільних правовідносин; які особливості права власності на об'єкти, що підлягають особливій охороні?
Вирішити справу.
Завдання № 3 8
Члени громадської організації "Екологічний форум" і громадяни Пшеничний Т. та Почаєв К. звернулися до міської держадміністрації з вимогою прийняти рішення про припинення діяльності металургійного комбінату, яка є екологічно шкідливою і тим самим порушує їх право на безпечне для життя та здоров'я навколишнє природне середовище.
На обґрунтування висунутих вимог у зверненні наводилися та аргументувалися факти викидів забруднюючих речовин, скидів, які мали місце та які значно перевищували нормативи екологічної безпеки, скидів комбінатом неочищених стічних вод у закриті водойми, відзначалося, що почастішали захворювання населення, яке проживає поблизу комбінату, про що є підтвердження висновків санітарного нагляду та місцевого лікувального закладу.
Міська держадміністрація відмовила у позитивному вирішенні питання, посилаючись на те, що прийняття такого рішення не входить до її повноважень, та висловила сумнів у прийнятті такого рішення за соціально-економічними наслідками.
Розкрити характер суспільних правовідносин, що склалися: чи допущені даному випадку порушення екологічних прав громадян?
Які засоби і форми їх юридичного захисту передбачає діюче законодавство?
Вирішити справу.
Використана література 11
Стоимость: 105.00 грн.


Тема: Екологічне право
Код работы: 201-12143
Описание: Зміст
1. Співвідношення категорій «природні ресурси загальнодержавного і місцевого значення» та «природні ресурси державної і комунальної власності» (на основі аналізу Закону «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про природно-заповідний фонд», Водного, Земельного та Лісового кодексів України). 3
2. Правові засади використання виключної (морської) економічної зони та континентального шельфу України. 11
3. Право власності на природні ресурси: поняття, особливості, зміст, суб’єкти та об’єкти. 17
4. Види права користування лісами. Підстави і порядок виникнення та припинення права спеціального використання лісових ресурсів. 24
Питання для роздумів: З’ясуйте співвідношення понять “безпечне для життя і здоров’я довкілля”, “сприятливе для життя і здоров’я довкілля”, “здорове довкілля”, “чисте довкілля”. Чому, на Вашу думку, вітчизняне законодавство закріплює право саме на безпечне навколишнє середовище? 29
Задача 1. 30
Державний інспектор ветеринарної медицини виніс постанови про накладення адміністративних штрафів на гр. Іванова, який на власній присадибній ділянці відстрілював ворон та спіймав за допомогою петлі зайця, та на гр. Петрова, який зазначеного зайця у Іванова купив і утримував у себе вдома з метою отримати гібридів з домашнім кролем.
Іванов і Петров оскаржили дії інспектора. На їх думку, ворони є шкідниками, тому знищувати їх корисно для сільського господарства, заєць був відловлений не в межах мисливських угідь, на землях приватної власності і без використання зброї, тому такі дії є загальним природокористуванням і не вимагають одержання спеціального дозволу.
Чи законні дії інспектора? Чи є порушення в діях Іванова і Петрова? Якщо так, то які заходи відповідальності мають бути застосовані до названих осіб?
Задача 2. 36
Мешканці села звернулися до суду з позовом до ПП “Лісівник” про усунення перешкод у здійсненні загального природокористування. В позові зазначалося, що райдержадміністрація 20 квітня 2005 р. надала ПП в оренду ділянку лісового фонду площею 80 га на 20 років для заготівлі другорядних лісових матеріалів, а підприємство заборонило місцевим жителям здійснювати збір грибів, ягід, лікарських рослин, кормів для худоби та інших продуктів лісу, а також перебувати в лісі з будь-якою метою. При цьому громадяни не мають іншої можливості задовольняти свої потреби у загальному природокористуванні, оскільки інших лісів, крім заповідних, в районі немає. У зв’язку з цим мешканці села вимагають розірвати договір оренди з ПП.
Чи підлягає позов задоволенню? Вирішіть справу. Розгляньте ситуацію, у разі, коли такий договір було б укладено 20 квітня 2006 р.?
Задача 3. 40
Сільськогосподарське акціонерне підприємство “Зірка” уклало з приватним підприємцем Ніканоровим В.В. договір, згідно з яким Ніканорову на 3 роки в оренду здається ставок, що знаходиться на території підприємства для риборозведення. Прокурор району подав позов до суду про визнання договору недійсним через невідповідність його водному законодавству, мотивуючи там, що води знаходяться у виключній власності держави і підприємство не має права розпоряджатися водним об’єктом. Голова правління акціонерного товариства вважає, що, оскільки ставок штучного походження (створений самим підприємством для господарських потреб) і знаходиться на землях, котрі належать товариству на праві власності, товариство має право розпоряджатися ним за власним розсудом і договір цілком правомірний.
Оцініть законність укладеного договору, дій прокурора та аргументів голови правління товариства.
Список використаної літератури 44
Стоимость: 120.00 грн.


Тема: Екологічне право
Код работы: 210-11027
Описание: ЗМІСТ
Задача 1 3
Поблизу міста Кривий Ріг в кар’єрі гірничозбагачувального підприємства проводились вибухові гірничі роботи. Внаслідок цього в багатьох житлових будинках повилітали шибки, стіни дали тріщини, зникла вода в колодязях. Люди стали скаржитись на погіршення стану здоров'я.
Громадянин Варламов звернувся до природоохоронної прокуратури із скаргою на дії керівництва гірничозбагачувального підприємства та зажадав інформацію про регламент робіт, що проводились та їх законність.
Чи має право громадянин Варламов на отримання та поширення цієї інформації серед мешканців міста?
Чи мають право місцеві жителі на компенсацію заподіяної шкоди?
Вирішить справу по суті.
Додаткове завдання:
Охарактеризуйте поняття управління в сфері охорони навколишнього природного середовища та систему органів, що його здійснюють.
Задача 2 11
Громадянин Лук'янов приїхав на свою дачну ділянку і побачив, що верхній родючий шар грунту на земельній ділянці знято. Він звернувся до дільничного інспектора міліції, який в ході опитування місцевих жителів встановив, що гумусний шар з ділянки Лук'янова та сусідньої земельної ділянки, що перебуває в відання місцевої державної адміністрації було знято гр. Гончаровим. Разом з тим дільничний інспектор пояснив, що межові знаки не порушено та загальна площа земельної ділянки не зменшилась. А тому підстав для втручання дільничного інспектора немає, а складу правопорушення в діях Гончарові він не вбачає.
Визначте коло суспільних відносин. Проаналізуйте ситуацію, що склалася. Вирішіть справу по суті.
Задача 3 13
Кореспондент обласної газети «Пролісок» Немченко отримав завдання підготувати репортаж про біосферний заповідник «Зелені гори», що знаходився на території області. Будучи дельтапланеристом-любителем. він вирішив здійснити фотозйомку з повітря за тваринами, що проживали в заповіднику в місцях їх природного токування. Для того, щоб не лякати тварин він здійснював фотозйомку з висоти 180 метрів.
Інспектор територіальної екологічної інспекції Терещенко, по факту прольоту над територією заповідника склав протокол про адміністративне правопорушення передбачене ст. 91 КУпАП, наклав штраф на Немченка у розмірі 100 грн., зобов'язав компенсувати шкоду об'єкту природно-заповідного фонду у розмірі 1500 грн. та конфіскував дельтаплан.
Оспорюючи рішення інспектора, Немченко вказав, що він здійснював зліт та посадку за межами заповідника, а політ проводив на висоті 180 метрів, що зовсім не полохало звірів. Крім того, він має здійснював своє право загального природокористування для задоволення своїх естетичних потреб, небезпеку польотам інших об'єктів він не створював маючи 10-річний досвід дельтапланеризму.
Вирішіть справу по суті.
Аргументуйте правомірність дій Немченка та Терещенка.
Список використаної літератури: 18
 
 
Стоимость: 96.00 грн.


Тема: Екологічне право
Код работы: 201-15039
Описание: ЗМІСТ
Завдання № 1 3
У процесі обговорення на сесії обласної ради основних напрямів соціально-економічного розвитку регіону група депутатів висловила сумнів щодо деяких положень документа. Вказувалось на доцільність закріплення пріоритету економічного розвитку, роздержавлення основних засобів виробництва, зокрема природних і сировинних ресурсів, збереження виключно територій заповідного фонду, запровадження плати за використання природних ресурсів як універсального засобу мотивації діяльності, ліквідації нормативних засад стягнення плати у межах встановлення лімітів природокористування.
За рішенням обласної ради зазначений документ був схвалений. Прокурор області вніс протест на це рішення, вважаючи, що воно не базується на вимогах чинного екологічного законодавства.
Визначити коло суспільних правовідносин; чи підлягає протест задоволенню?
Вирішити справу.
Завдання № 2 6
Громадянин Лукашук О. звернувся до суду з позовом про повернення колекції червоноволої казарки, затриманої органами міліції при переміщенні через кордон.
У заяві гр. Лушщук О. відзначав, що колекцію червоноволої казарки від придбав у власність за кордоном, де перебував на міжнародному конгресі захисників тварин. Рішення органів митниці про примусове вилучення колекції тварин, які в Україні занесені до Червоної книги, не можна визнати правомірним, оскільки вони придбані у власність за межами України. Перебуваючи з екскурсією у заповіднику, йому, як і деяким екскурсантам, керівництвом заповідника було презентовано зазначену колекцію з метою акліматизації тварин у природних умовах України.
Цю колекцію, на думку Лукашука О., пропонується експонувати і розводити в місцевому зоопарку, приватизованому 10 липня 1992 р. товариством охорони диких тварин, головою правління якого він є ще з квітня 1990 р.
Визначити коло суспільних правовідносин; які особливості права власності на об'єкти, що підлягають особливій охороні?
Вирішити справу.
Завдання № 3 8
Члени громадської організації "Екологічний форум" і громадяни Пшеничний Т. та Почаєв К. звернулися до міської держадміністрації з вимогою прийняти рішення про припинення діяльності металургійного комбінату, яка є екологічно шкідливою і тим самим порушує їх право на безпечне для життя та здоров'я навколишнє природне середовище.
На обґрунтування висунутих вимог у зверненні наводилися та аргументувалися факти викидів забруднюючих речовин, скидів, які мали місце та які значно перевищували нормативи екологічної безпеки, скидів комбінатом неочищених стічних вод у закриті водойми, відзначалося, що почастішали захворювання населення, яке проживає поблизу комбінату, про що є підтвердження висновків санітарного нагляду та місцевого лікувального закладу.
Міська держадміністрація відмовила у позитивному вирішенні питання, посилаючись на те, що прийняття такого рішення не входить до її повноважень, та висловила сумнів у прийнятті такого рішення за соціально-економічними наслідками.
Розкрити характер суспільних правовідносин, що склалися: чи допущені даному випадку порушення екологічних прав громадян?
Які засоби і форми їх юридичного захисту передбачає діюче законодавство?
Вирішити справу.
Використана література 11
Стоимость: 135.00 грн.

<< пред   1   ...  39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49    ...   150   след >>