Главная » Готовые студенческие работы  » Контрольные

Готовые контрольные - студенческие работы по праву.


Сортировать по:
наименованию (возр | убыв), цене (возр | убыв), рейтингу (возр | убыв)


<< пред   1   ...  49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59    ...   150   след >>




Тема: Земельне право
Код работы: 201-11085
Описание: Розробіть тестові завдання по темі «Права на землю» (10 завдань по 3 варіанта відповіді до кожного завдання).
Задача
Відповідно до рішення XI сесії XXIII скликання Княжицької сільської ради від 28 грудня 1999 року за №68, відповідачу було надано у постійне користування земельну ділянку площею 2,719 га для розміщення автодрому та видано Державний акт на право постійного користування землею серії II-КВ № 001853. Державний акт на право постійного користування землею зареєстрований в Книзі реєстрації державних актів на право постійного користування землею за № 166. Зазначена земельна ділянка надана відповідачу у постійне користування з визначенням її цільового призначення – для розміщення автодрому.
В ході розгляду спору судом встановлено, що спірна земельна ділянка була передана відповідачу в 1999 році, однак до цього часу вона не використовується за цільовим призначенням. Крім того, відповідачем не вживаються заходи щодо належної охорони цієї земельної ділянки від сторонніх осіб. Недбалість відповідача призвела до завалення земельної ділянки сміттям, що погіршує стан землі, створює несприятливу санітарно-епідеміологічну ситуацію в районі та порушує норми земельного законодавства.
На адресу позивача неодноразово надходили скарги від власників суміжних з відповідачем земельних ділянок (зокрема від ТОВ "Трудар ЛПБ і К" та ТОВ "Княжий Маєток") про порушення відповідачем порядку землекористування та норм земельного законодавства України, що безпосередньо порушує права власників суміжних земельних ділянок, а також санітарно-епідеміологічні та екологічні норми.
10.03.2006 року Броварською державною екологічною регіональною інспекцією Державного управління екології та природних ресурсів в Київській області за фактом порушення відповідачем екологічних норм (зокрема ст. 17 Закону України "Про відходи" та ст.35 Закону України "Про охорону земель") було складено протокол та направлено відповідачу припис про усунення виявлених порушень в термін до 01.05.2006 року.
Крім того, 25.05.2006р. управлінням з контролю за використанням та охороною земель у Київській області проведено перевірку дотримання відповідачем вимог земельного законодавства та встановлено, що на земельній ділянці не вживаються заходи по боротьбі з бур’янами. Броварська райдержадміністрація звернулась до відповідача з листом від 02.06.06р. №268/07-10, і, відповідно, до ст. 21 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", з метою раціонального використання земель запропонувала відмовитися від земельної ділянки та передати її до земель запасу, однак лист був залишений відповідачем без відповіді та реагування.
Визначте характер правовідносин, що виникли у цій справі?
Стоимость: 96.00 грн.


Тема: Земельне право
Код работы: 201-12061
Описание: Зміст
1. Співвідношення понять «земельна ділянка», «земля», «землі», «територія», «ландшафт». 3
2. Порівняльна характеристика правового режиму емфітевзису та оренди сільськогосподарських земель. 8
Задача 1 12
Задача 2 17
3.Складіть проект договору оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення. 19
Список використаної літератури: 30
Стоимость: 135.00 грн.


Тема: Земельне право
Код работы: 201-12111
Описание: ЗМІСТ
1. Реєстрація права власності на земельну ділянку: нормативно-правове регулювання, сутність, юридичне значення та порядок здійснення. 3
2. Спільні та відмінні риси земельного сервітуту та оренди землі. 13
Практичні завдання: 15
Задача 1
1. Громадянка республіки Туркменістан Мангадар Огли після смерті свого батька прийняла у спадщину земельну ділянку сільськогосподарського призначення площею 2,4 га, що розташована на території Жовтневої селищної ради Білопільського району Сумської області та отримала державний акт на право приватної власності на вказану земельну ділянку.
Незважаючи на вимоги чинного земельного законодавства, Мангадар Огли протягом року з моменту отримання у спадщину вказаної земельної ділянки не здійснила її відчуження та продовжує володіти нею.
Прокурор Білопільського району звернувся з позовом до громадянки Туркменістану про примусове припинення права власності на дану земельну ділянку, мотивуючи свої вимоги тим, що прокуратурою Білопільського району в порядку нагляду щодо захисту прав і свобод громадян та інтересів держави проведено перевірку дотримання вимог чинного земельного законодавства на території Жовтневої селищної ради.
В суді представник Мангадар Огли заявив, що Земельним кодексом України встановлено мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення. Тому представник відповідача позов не визнав, просив відмовити прокурору району в позові.
Вирішіть справу.
Фермер Москаленко веде господарство на 20 га власної і 15 га орендованої на 10 років землі. Як виявилося, розташована неподалік від орендованої ділянки водойма має лікувальні властивості була віднесена до категорії лікувальних. Навколо неї за наказом голови обласної державної адміністрації встановлено охоронну зону, в зв’язку з чим фермеру заборонили використовувати пестициди і агрохімікати, вирощувати овочі сімейства пасльонових (томати, картоплю, баклажани та ін.) та здійснювати полив на земельній ділянці. Цим же наказом 10 із 20 га, належних фермеру на праві власності, були включені до складу національного природного парку, через що господарська діяльність Москаленка теж зазнала істотних обмежень. Москаленко звернувся до суду з чотирма позовами: до орендодавця про відшкодування збитків або дострокове розірвання договору оренди в зв’язку з неможливістю використання об’єкта оренди за цільовим призначенням; до землевпорядної організації, яка встановила штучну межу на його земельній ділянці без достатніх, на його думку, підстав; до ОДА з вимогою скасувати наказ, як такий що обмежує його права та законні інтереси, і прийняти рішення про викуп у нього земельної ділянки й надання рівноцінної, у разі, якщо його земля вкрай необхідна для національного природного парку; до національного природного парку про відшкодування збитків.
Вирішіть справу за всіма чотирма вимогами. Чи правомірні дії голови ОДА? Чи може бути включена земельна ділянка до складу природно-заповідної території без викупу або вилучення її у власника чи користувача? Які зони встановлюються на землях національних природних парків і який режим їх використання?
Позовна заява 26
Список використаної літератури: 28
 
 
Стоимость: 120.00 грн.


Тема: Земельне право
Код работы: 207-13095
Описание: Державний земельний кадастр:поняття, зміст, порядок ведення, юридичне значення в Україні та в інших державах
ЗМІСТ
Вступ 3
1. Поняття, принципи та мета ведення Державного земельного кадастру 4
2. Ведення державного земельного кадастру 6
3. Юридичне значення державного земельного кадастру в Україні та зарубіжних країнах 14
Висновок 20
Список використаної літератури: 21
Стоимость: 105.00 грн.


Тема: Земельне право
Код работы: 207-13096
Описание: ЗМІСТ
1. Поняття та загальна характеристика земельної реформи. 3
Задача 1. 9
В Житомирській області проводиться реконструкція автошляху загальнодержавного значення, що передбачено Державною програмою розвитку автомобільних доріг загального користування. Реконструкцію автошляху проводить підрядник, який, застосовуючи сучасні технології, виготовляє бетон високої якості, що використовується при покритті дорожнього полотна. Для виготовлення бетону необхідний пісок.
Листом облдержадміністрації надано дозвіл районним державним адміністраціям затверджувати проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок, змінювати їх цільове призначення та надавати в користування підряднику для влаштування кар’єрів по видобуванню ґрунту. За таких обставин райдержадміністрації в січні-березні поточного року затвердили проекти землеустрою, змінили цільове призначення земель сільськогосподарського та лісогосподарського призначення і надали в оренду земельні ділянки для влаштування кар’єрів по видобуванню ґрунту за 20 і більше кілометрів від автодороги, яка будується.
На підставі таких рішень підрядник порушує землі, влаштовує кар’єри по видобуванню, за його твердженням, ґрунту, з якого виділяє пісок певної фракції і використовує його для виготовлення бетону для реконструкції автошляху. При цьому він не отримав дозволу на спеціальне використання надр, не сплачує за користування ними, не відшкодовує втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.
Прокурор виніс ряд протестів на рішення райдержадміністрацій та припис підряднику про усунення порушень чинного законодавства.
У скарзі вищестоящому прокурору підрядник мотивував свої дії тим, що, по-перше, відповідно до ч. 2 ст. 122 ЗКУ районні державні адміністрації мають право надавати земельні ділянки за межами населених пунктів, в тому числі змінюючи їх цільове призначення, для будівництва об’єктів, пов’язаних з обслуговуванням жителів територіальних громад району. По-друге, земельні ділянки надані для видобування ґрунту, який не віднесено до корисних копалин. По-третє, ст. 208 ЗКУ звільняє від відшкодування втрат юридичні особи у разі використання земельних ділянок для будівництва державних об’єктів дорожнього будівництва.
Визначте коло правовідносин, що виникли в даному казусі.
Яке рішення за формою та змістом повинен прийняти вищестоящий прокурор?
Вирішити справу.
Задача 2. 12
Рішенням Київської обласної ради у 2003 році оголошено заказником – памяткою природи місцевого значення «Лісовий заказник місцевого значення «Ворзельський»» площею 85 га, затверджено Положення про лісовий заказник місцевого значення «Ворзельський» та зобов’язано Бучанську лісогосподарську установу управління житлово-комунального господарства Київської облдержадміністрації винести в натуру межі заказника, а контури меж нанести на планово-картографічні матеріали земле- і лісовпорядкування з детальною характеритикою в таксаційних описах.
Пунктом 1.2 вищезазначеного Положення передбачено, що заказник «Ворзельський» розташований в адміністративних межах Ворзельської сільської ради на території Бучанської лісогосподарської установи, а саме у кварталах № 14, 16, 17, 18, 19, 24, 28.
Відповідно до Охоронного зобов’язання, зареєстрованого в Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Київській області 1.02.2004 р., землекористувачем є Комунальне підприємство Київської обласної ради «Обласний лісгосп», яке має забезпечувати додержання вимог заповідного режиму на території заказника та згідно із Законом «Про природно-заповідний фонд» має винести в натуру межі природно-заповідної території, встановити державні межові, інформаційно-охоронні щити тощо. Цим Охоронним зобов’язанням забороняється надання ділянок під будівництво, в оренду.
Рішенням Ворзельської селищної ради від 20.01.2005 р. ТОВ «Курортіндустрія» (с.м.т. Ворзель) затверджено проект землеустрою та надано в оренду земельну ділянку площею 2,3 га терміном на 25 років для будівництва курортно-оздоровчого комплексу за адресою: Київська обл., с.м.т. Ворзель, вул. Леніна 35а. Цільове призначення – землі рекреаційного призначення.
В ході прокурорської перевірки накладанням планово-картографічних матеріалів лісовпорядкування Бучанської лісогосподарської установи на карту місцевості Ворзельської сільської ради встановлено, що вищезазначена земельна ділянка надана в оренду за рахунок земель лісового заказника «Ворзельський», розташованих у кварталі 14 відділу 6.
Прокурор звернувся до господарського суду Київської області з позовною заявою про скасування рішення Ворзельської селищної ради від 20.01.2005 р. та визнання недійсним договору оренди вищезазначеної земельної ділянки.
Визначте коло правовідносин, які виникли в даному казусі.
Вирішити справу.
Задача 3. 15
Державне агентство України з управління зоною відчуження (далі – ДАЗВ) своїм наказом затвердило Акт вибору та обстеження трьох земельних ділянок від 20 листопада 2012 р. за загальною площею 4,6 га, складеного комісією, створеною за наказом ДАЗВ. Обстеження земельних ділянок проводилося для ТОВ «Грин Волд» з метою проведення реабілітаційних заходів на території зони відчуження та відселеної частини зони безумовного (обов’язкового) відселення, реалізації проекту щодо створення вітрових електростанцій та виконання протоколу намірів щодо їх будівництва, затвердженого ДАЗВ від 10 травня 2011 р. на підставі Положення про ДАЗВ, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 р.
На земельних ділянках знаходяться деревна і чагарникова рослинність, відсутні особливо цінні угіддя, будівлі, споруди та інженерні мережі. Земельні ділянки розташовані на землях, які згідно з Законом «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» виводяться із господарського обігу, знаходяться у Київській області в межах територій, що згідно з Державними актами на право постійного користування землею надані Державному департаменту – Адміністрації зони відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення.
Тим же наказом від 20 листопада 2012 р. ТОВ «Грин Волд» надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення вищезазначених земельних ділянок. За наказом при укладенні договору із землевпорядною організацією ТОВ «Грин Волд» зобов’язане було передбачити:
- розрахунок втрат лісогосподарського виробництва та збитків, що будуть заподіяні ДАЗВ;
- погодження проекту землеустрою з ДАВЗ, органом земельних ресурсів, природоохоронним, санітарно-епідеміологічним органом, органом містобудування і архітектури та охорони культурної спадщини;
- обов’язкову державну землевпорядну експертизу.
Після одержання позитивного висновку експертизи ТОВ «Грин Волд» повинно передати проект землеустрою на затвердження до ДАВЗ.
Ознайомившись із наказом, керівництво ТОВ «Грин Волд» вирішило звернутись до відомої юридичної компанії для з’ясування правомірності цього документу.
Визначте коло правовідносин, які виникли в даному казусі.
Дайте розгорнутий юридичний аналіз наказу ДАЗВ та правових можливостей отримати земельні ділянки в Чорнобильській зоні.
На якому юридичному титулі ТОВ «Грин Волд» може отримати вищезазначені земельні ділянки?
Список використаної літератури: 19
Стоимость: 120.00 грн.


Тема: Земельне право
Код работы: 207-13099
Описание: Проблеми переходу до нової процедури реєстрації прав на земельні ділянки
Стоимость: 75.00 грн.


Тема: Земельне право
Код работы: 207-13134
Описание: ЗМІСТ
Вступ 3
1. Динаміка розвитку земельного законодавства Україні 4
2. Проблемні питання ефективності земельного законодавства 10
3. Перспективи розвитку земельного законодавства 13
Висновок 15
Список використаної літератури: 16
Стоимость: 82.50 грн.


Тема: Земельне право
Код работы: 207-14029
Описание: ЗМІСТ
Вступ 3
1. Загальна характеристика містобудівельного кадастру 5
2. Загальна характеристика земельного кадастру 7
3.Співвідношення земельного та містобудівного кадастрів 9
Висновок 13
Список використаної літератури: 14
Стоимость: 75.00 грн.


Тема: Земельне право
Код работы: 207-15004
Описание: ЗМІСТ
1. Суть та поняття оцінки земель 3
2. Суб’єкти та об’єкти оцінки земель 5
3. Види оцінки земель та їх призначення 7
4. Особливості оцінки земель різного цінового призначення 9
5. Застосування даних оцінки земель при проведенні юридичних дій із земельними ділянками 11
6. Юридична відповідальність суб’єктів оцінки землі за надання недостовірних даних 12
Задача 13
Член садівничого товариства Солодюк К.М. збудував гараж для свого автомобіля, зайнявши для цього частину внутрішньої дороги. Правління товариства направило йому припис з вимогою звільнити дорогу. Солодюк не виконав припису правління товариства мотивуючи тим, що дорога є власністю товариства і він, як член товариства, має право на її частину. Обґрунтуйте законність дій правління товариства та Солодюка. Наведіть правові засади використання земель загального користування в садових товариствах.
Список використаної літератури: 15
Стоимость: 105.00 грн.


Тема: Земельное право
Код работы: 201-08257
Описание: План:
2. Гарантії права на землю. 3
3. Правове забезпечення відшкодування витрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва. 8
Завдання 1. 14
Міськвиконком уклав з приватними підприємцями договори оренди землі, за якими останнім передавалися в користування ділянки для розміщення торгових палаток строком на п'ять років. Підприємці, крім внесення орендної плати, зобов'язалися вкласти по З тис. грн. в упорядкування прилеглої території (освітлення, тротуарна плитка тощо). Через 2,5 роки після укладення договорів міськвиконком прийняв рішення про зміну цільового призначення переданих в оренду ділянок, переведення їх до категорії земель рекреаційного призначення та включення до складу території парку відпочинку. В зв'язку з цим підприємцям було запропоновано достроково розірвати договори оренди, демонтувати палатки і звільнити земельні ділянки. Не погодившись з рішенням міськвиконкому, підприємці звернулися до суду. Вирішіть справу.

Завдання 2 16
У лютому 1998 р. 5 жителів с Супрунівка заснували сільськогосподарський
виробничий кооператив, а у березні 1998 р. Сумська районна рада прийняла рішення про передачу у постійне користування СГВК із земель запасу 25 га ріллі. У жовтні 2002р. до кооперативу вступило ще і жителі с Супрунівка. 09 вересня 2004p. CTBK звернувся до районної ради передати зазначену ділянку у власність СГВК, оскільки ЗКУ країни 2001р.непередбачає права постійного користування землею для приватних підприємств.
Яке рішення має прийняти рада?

Завдання 3 17
Місцевий суд Краснопільського району відмовив у позові гр. Тимченко до ПСП "Прогрес" та Сільської ради про визнання права на земельну частку (пай). У справі встановлено, що позивач з 1996 по 1997 р. був членом колгоспу, а потім - і КСП "Прогрес". У1995 р. підприємству передали державний акт на право колективної власності на землю, після чого було здійснено розпаювання землі, і позивача разом з іншими членами колективу внесли до списків осіб, які мали право на земельну частку. У травні 1997 р. Тимченко
звільнився з роботи за власним бажанням, у зв'язку з чим його виключено із цього списку.
Відмову в позові суд мотивував тим, що на час виходу позивача із членів КСП він не одержав сертифіката; їх видали членам КСП лише в жовтні 1997 р.
Чи правильне рішення прийняв суд? З якого моменту у особи виникає право на земельну частку (пай)?

Завдання 4 19
Скласти проект документа, який оформлюватиме відносини суперфіцію між власником землі і забудовником-користувачем.

Список викороситаної літератури: 24
Стоимость: 45.00 грн.

<< пред   1   ...  49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59    ...   150   след >>